SON TV

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sağlıklı beslenme konusunda araştırma talimatı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, beslenme konusunda uzmanlardan gelen farklı açıklamaları "Vatandaşın aklını karıştıran açıklamalar var" sözleriyle eleştirdi ve araştırma talimatı verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sağlıklı beslenme konusunda araştırma talimatı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uzmanların farklı yönde açıklamalar yaptığı sağlıklı beslenme konusunda araştırma istedi.

Hürriyet’in haberine göre; Erdoğan yeni sistem kapsamında oluşturulan 9 kurulla toplantı trafiğini tamamladı.

Erdoğan, Çankaya Köşkü’nde ilk toplantısını yaptığı Sosyal Politikalar Kurulu ile Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu’nun çalışma takvimini ele aldı.Erdoğan kurul üyelerinden özellikle uyuşturucu ve internet bağımlılığıyla mücadele edilmesi konusunda çalışma yapılmasını istedi. Erdoğan son günlerde tartışılan gıda israfının önlenmesi konusunda da çalışma yapılmasını istedi.

Cumhurbaşkanı toplantıda sağlıklı beslenme konusunda bir talimat verdi. Beslenmeyle ilgili topluma tavsiyelerde bulunan kişilerle ilgili de eleştiride bulunan Erdoğan, şunları söyledi:

YERLİ İLAÇ

Yerli ilaç oranının artırılması için talimat veren Cumhurbaşkanı Erdoğan “Yürütülen yerli ve milli ilaç ve teknoloji çalışmalarının hızlandırılması gerek” mesajı verdi.

VATANDAŞIN KAFASI KARIŞIYOR

Erdoğan son günlerde piyasada beslenmeyle ilgili topluma tavsiyelerde bulunan kişilerle ilgili de eleştiride bulunarak, “Biri çıkıyor ‘ekmek yiyin’ diyor, biri de ‘yemeyin’ diyor. Biri ‘yağı su gibi için’ diyor diğeri başka bir şey. Biri ‘bal ye’ diyor, biri ‘yeme zararlı’ diyor. Birçok alanda vatandaşın aklını karıştıran farklı açıklamalar var. Bu işi çözün. Millet tartışmalar arasında kalmasın. Vatandaş doğru bilgiyi alsın” dedi.

ETİKETLER: