SON TV

Cumhuriyet Muhabiri Alican Uludağ’dan TBB Başkanı’na saygısız tweet

Cumhuriyet Gazetesi'nin yargıya yönelik asılsız haberleriyle ünlenen muhabiri Alican Uludağ, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ile ilgili saygısız bir tweet attı.

Cumhuriyet Muhabiri Alican Uludağ’dan TBB Başkanı’na saygısız tweet

Cumhuriyet Gazetesi’nin yargıyı itibarsızlaştırmaya yönelik yazdığı haberlerle sürekli gündem olan muhabiri Alican Uludağ, bu kez Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu’na attığı saygısız tweetle gündeme geldi.

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Gezi Parkı davası kararı ile ilgili kendisine sorulan bir soruya; “Süreç devam ediyor, istinaf var. Bunu da bekleyelim. Ondan sonra değerlendirelim. Devam eden bir süreç olduğu için bu konuda konuşmaktan imtina ediyorum. Gerekçeli kararı da henüz görmedim. Onu da görmek istiyorum. Osman Kavala’nın başka bir suçtan gözaltına alındığını biliyorum. Beraat eden kişinin beraat ettiği davadan tutuklanmasını doğru bulmadığımı daha önce anlattım. Ancak burada başka bir suçtan gözaltı işlemi yapıldığına dair bilgi var. Konunun ayrıntısına hakim değiliz. Gezi davasıyla ilgili süreç devam ettiği için konuşma gereği görmüyorum ve doğru da bulmuyorum” yanıtını verdi.

Feyzioğlu’nun bu cevabını eleştiren Cumhuriyet Muhabiri Alican Uludağ saygı sınırlarını aşan bir tweet attı. Uludağ tweetinde, “Gerekçeli kararı görmedim” demiş. Sözcü davasındaki mahkumiyet için de “Gerekçeli karar yayınladığında ayrıntılı bir incelemeyi kamuoyuyla paylaşacağım” demişti. Gerekçe açıklanalı bir ay oldu, halen ayrıntılı bir açıklama yapmadı. Savunma makamı susarsa kim konuşacak?” dedi.

Alican Uludağ’ın tutumu sosyal medyada tepki gördü.