SON TV

Cumhuriyet o haberde bakın kimi perdeledi!

Cumhuriyet Gazetesi 18 Kasım günlü sayısında ‘Kadın avukata çıplak arama’ isimli haberinde bakın hangi terör örgütünü perdeledi! O ‘kadın avukat’ aslında kim?

Cumhuriyet o haberde bakın kimi perdeledi!

Cumhuriyet Gazetesi’nin bugün yani 18 Kasım günlü sayısında ‘Kadın avukata çıplak arama’ isimli bir haber yayınlandı.  

Haberde, Adana Barosu Cezaevi İzleme Komisyonu’na başvuran kadın avukat Rahşan Arya U.’nun eşini ziyaret etmek için gittiği Kahramanmaraş Türkoğlu 1 Nolu L Tipi Cezaevi’nde çıplak aramaya maruz kalarak, cinsel tacize uğradığı yer aldı.

Haberde, kadın infaz koruma memuru ile tartıştığını anlatan Rahşan Arya U.’nun infaz koruma memurunun kendisini kolundan tutarak, “Senin araman bitmedi, pedin var mı?” dediğini ve “elleriyle yoklama” yaptığını iddia etti.

Eşinin üç yıldır tutuklu olduğu belirtilen haberde, avukat Rahşan Arya U.’nun Adana Barosu Cezaevi İzleme Komisyonu Başkanlığı’na başvurarak Türkoğlu 1 Nolu L Tipi Cezaevi’nde 7 Kasım’da, eşinin açık görüşüne ziyaretçi olarak giriş yaparken “ziyaretçi kabul bölümü”nde yaşadıklarını anlattığı ileri sürüldü.

Haberde, annesi, halası ve görümcesiyle ziyarete gittiklerini belirten U.’nun gardiyanların halasına yönelik azarlamalarına itiraz ettiğini iddia ettiği, bunun üzerine kendisine yönelik hakarete varan uygulamalar yapıldığını aktardığı yer aldı. Haberde, U.’nun “Arama yapan Elif adlı gardiyan, sağ kolumdan tuttu, beni çekti ped yoklaması yaptı” dediği ifade edildi.

Elif isimli gardiyanın uygulamalarına itiraz ettiğini söyleyen avukat U.’nun arama sırasında neredeyse yarı çıplak vaziyette iken odaya erkek gardiyanın girdiğini iddia ettiği de haberde yer aldı. Rahşan Arya U.’nun “Avukat olduğumu bilen bu gardiyan, ‘Avukat hanım sakin olun’ diyerek beni dışarı çıkardı. Cezaevine ziyarete gelen mahkum yakınlarına bile bu şekilde, cinsel taciz, fiziki şiddet, tehdit ve hakaret yapılıyorsa, mahkumlara yapılanları bir mahkum yakını olarak düşünmek bile korkutuyor beni. Sadece haklarını bilen bir mahkum yakınının kendilerine görev sınırlarını aştıklarını hatırlatması bile çileden çıkmalarına, şiddet ve hakarette bulunmalarına, özellikle kadınlara cinsel saldırıda bulunmalarına sebep oluyor” dediği yazıldı.

TUTUKLU EŞ KİM?

Cumhuriyet Gazetesi’nde Alican Uludağ imzası taşıyan bu haberde ilginç olan nokta ‘üç yıldır tutuklu eş’ olarak bahsedilen kişinin isminin nedense hiçbir yerde geçmemesi… Haberde, iddia anlamında her türlü detay var iken tutuklu eşin hangi suçtan cezaevinde bulunduğu, adının ne olduğu gibi önemli kısımlar kesinlikle yer almamış.

O EŞ FETÖ’DEN HÜKÜM GİYMİŞ

SON.TV’nin ulaştığı bilgiye göre, ‘tutuklu eş’ olarak geçen isim Adana’da Fetullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında ‘Silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan yargılanan avukat Serkan Ulufer … Serkan Ulufer, KHK ile kapatılan örgütün kuruluşlarının avukatlığını yapmak, derneklerine üye olmak, Bank Asya’ya örgüt elebaşı Fetullah Gülen’in talimatı ardından para yatırmak ve çocuklarını örgütün okullarına göndermekle suçlanıyordu. Serkan Ulufer, geçtiğimiz yıl yargılandığı dava sonucunda 9 yıl hapse mahkûm edildi.

Fetullahçı Terör Örgütü’ne mensubiyetten hapis cezasına çarptırılan böylesine önemli bir ismin eşinin adının verilmesi, ancak tutuklu Serkan Ulufer’in ve suçunun tek bir satırda geçmemesi medya ve yargı camiasını şaşırttı. Öyle ki haberin uzun hali Alican Uludağ tarafından Facebook hesabı üzerinden de yayınlandı. Bu hesapta da Serkan Ulufer’in ve suçunun geçmemesi yine ise dikkat çekti.

‘MAĞDUR’ DA FETÖ’DEN YARGILANMIŞ

SON.TV ayrıca Rahşan Arya U.’nun de arşivine indi. Açık kaynaklardan yaptığımız araştırmalarda Rahşan Arya U. da eşi gibi Adana’daki Fetullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında yargılanan avukatlar arasında… Hatta davanın bir duruşmasında ifadesine başvurulan tutuksuz sanıklardan Zehra Ş. ifadesinde, “Rahşan Arya U. cemaat mensubudur. Rahşan’ı sohbet toplantılarında ve örgüte yakın Nizam Hukuk Derneği’nin etkinliklerinde Zehra kod adlı şahısla gördüm” şeklinde beyanlarda bulunmuş.

NEDEN ‘FETÖ’ İFADESİ YOK?

Fetullahçı Terör Örgütü’ne mensup oldukları gerekçesiyle yargılanan karı-kocanın cezaevinde yaşadığı iddia edilen bir olayı anlatan Alican Uludağ’ın neden ‘FETÖ’ adına tek bir ayrıntı vermemesi merak konusu oldu.

“TÜRKİYE’Yİ AVRUPA NEZDİNDE İTİBARSIZLAŞTIRMAK”

SON.TV’ye konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir yargı mensubu şunları söyledi: “Bu haberde sanki Adalet Bakanlığı’na bağlı bütün tutuklu ve hükümlülerinin yakınlarının çağdışı şekilde aramaya maruz kaldıkları izlenimi veriliyor. Biliyorsunuz ki genellikle bu uygulamanın sözcülüğünü yapan Fetullahçı Terör Örgütü militanları internet ortamlarında kara propaganda yapıyor. Türkiye’deki cezaevlerinde bu tarz uygulamalar yapıldığını ileri sürerek Türkiye’yi Avrupa nezdinde itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Bu kez terör örgütünün devamlı yaptığı ve gündeme getirdiği bu kara propagandayı Cumhuriyet üstlenmiş gibi görünüyor… Yapılan ve anlatılanların doğruluğu söz konusu olamaz… Cezaevlerinde her yerde kamera kayıtları var, böyle bir usulsüz durumun meydana gelmesi mümkün değil. Yapılan tamamen itibar zedelemesi, ceza ve tevkifevlerini Avrupa standartlarının dışındaymış gibi gösterme isteği…”

Bilindiği gibi Yargıtay Ceza Genel Kurulu üyesi Abdülkadir Güngören hakkında geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Gazetesi’nde itibarsızlaştırmaya yönelik bir haber yayınlanmıştı. Bu haber de Cumhuriyet Gazetesi Muhabiri Alican Uludağ’ın imzasını taşıyordu. Haberde, bir yargı mensubu doğrudan hedef alınarak ‘Ergenekon sevici’ gibi lanse edilmişti. ‘Ergenekon sevici’ gibi lanse edilmeye çalışılan Yargıtay üyesi Abdulkadir Güngören’in geçmişte HSYK’yı kontrol eden Fetullahçı Terör Örgütü’nce özel olarak hedef alındığı, Başmüfettişlikten alınıp Kartal Adliyesi’ne düz savcı olarak atandığı öğrenilmişti… Cumhuriyet’in bu haberinde de Güngören’in hedef alınması adeta geçmişteki FETÖ’yü akıllara getirmişti. Yargı kaynakları, Güngören’in hedef alındığı bu haberin Yargıtay içinde bazı gruplara hizmet edeceğini değerlendirmişti.

Cumhuriyet yine yargıyı hedef aldı! Fitne ve itibar suikastı iddiası

HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN