SON TV

Cumhuriyet’ten gazeteciliği ayaklar altına alan haber!

Cumhuriyet Gazetesi, ‘Simitçiden tanıdık isim çıktı’ haberiyle alakasız ve ilgisiz şekilde haber bile olmayan bir metinle Avukat Mustafa Doğan İnal’ı hedef aldı.

Cumhuriyet’ten gazeteciliği ayaklar altına alan haber!

Cumhuriyet Gazetesi bugün yayınladığı ‘Simitçiden tanıdık isim çıktı’ haberiyle gazeteciliği yine ayaklar altına aldı. Avukat Mustafa Doğan İnal’ı itibarsızlaştırmak ve hedef göstermek adına habercilikle ilgisi olmayan bir metni yayınladı.

Yargı dünyasını hedef alan haberleriyle tanınan Cumhuriyet Muhabiri Seyhan Avşar, bu kez alakasız ve ilgisiz bir şekilde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatının ortağı Mustafa Doğan İnal’ı hedef tahtasına koydu.

Avşar yazısında, ‘Cumhurbaşkanı’nın avukatının ortağı Simit Sarayı’nın avukatı çıktı’ diyerek alakasız şekilde Avukat Mustafa Doğan İnal’ı itibarsızlaştırmaya çalıştı. Cumhuriyet muhabiri sanki bir kişi ya da şirketin avukatlığını yapmak suçmuş gibi Simit Sarayı kurumu üzerinden Mustafa Doğan İnal’ı itibarsızlaştırmaya çalıştı.

Sözde haberde ‘haber’ olan hiçbir unsurun bulunmaması dikkat çekti. Bu durum Cumhuriyet’in gazeteciliği ayaklar altına aldığı şeklinde değerlendirildi.

Avukat Mustafa Doğan İnal, Twitter hesabı üzerinden habere sert tepki gösterdi. İnal tweetinde; “Arkadaşlar Bir şirketin avukatı olmak suç mu? Konunun siyasetle ne alakası var? Şirket yerine avukatın ön plana çıkartılması belli bir hedef gözetildiğini net gösteriyor, ne yapayım şimdi, avukatlığı bırakıp bunun gibi itibar suikastçiligine mi başlayayım? Kalemşör mü olayım?” dedi.

Bilindiği gibi Seyhan Avşar, yargı dünyasında itibarsızlaştırmaya yönelik neredeyse her habere imzasını atıyor. Avşar, geçtiğimiz haftalarda da Cumhuriyet Savcısı Asım Ekren’i hedef göstermiş, hakkında Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştı.

Yine Avşar daha önce de iki Cumhuriyet Savcısı’nı ‘FETÖ Borsası’ haberiyle hedefe almış, hakkında yine dava açılmıştı.