SON TV

Danıştay üyeliğinde flaş kulis…Bu gece Resmî Gazete’de yayımlanacak

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), Danıştay’da boşalan üyelerin yerine 3 yeni üye belirlemek için bugün Genel Kurul’da bir araya geldi. Kurulun toplantısı sonrasında Danıştay’ın 3 yeni üyesi belirlendi. Danıştay’da boşta bulunan bir üye de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından belirlenecek. Danıştay’a Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından seçilecek üyenin bu gece Resmî Gazete’de yayımlanacağı öğrenilirken, kulislerde konuşulan isme SONTV ulaştı.

Danıştay üyeliğinde flaş kulis…Bu gece Resmî Gazete’de yayımlanacak

Danıştay’da 12 yıllık görev süresi sona eren veya emekliye ayrılan 8 üyenin yerine 4 yeni üyenin 3’ü bugün Hakimler ve Savcılar Genel Kurulu’nda yapılan seçimle belirlendi. Buna göre; Genel Kurul’da yapılan gizli oylamayla HSK Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Barış Tüfenkci, Konya Bölge İdare Mahkemesi (BİM) Daire Başkanı Kenan Balan ve Ankara 10. Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Nurten Çolakoğlu yeni Danıştay üyeleri oldu.

Diğer bir üye ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından belirlenecek.

Danıştay’a Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından seçilecek üyenin bu gece Resmî Gazete’de yayımlanacağı öğrenilirken, Kulislerde konuşulanlara göre, Erdoğan’ın Danıştay’a atayacağı ismin Adalet Bakan Yardımcısı Uğurhan Kuş olduğu belirtildi.