SON TV

Danıştay üyesinden FETÖ’ye kritik sorular

Danıştay Üyesi Muharrem Özkaya, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Marmaris’te yaşananlarla ilgili iddialar hakkında sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Danıştay üyesinden FETÖ’ye kritik sorular

Özkaya, Zaman gazetesi yayın koordinatörü ve FETÖ yayını Yarına Bakış’ın genel yayın yönetmeni firari Bülent Korucu’nun “Şu bilgi yanlış deyin yalancılıkla suçlayın cevap vereyim. Mesela saat 1’de çatışma var mı yok mu? Kimdi onlar ve neden peşlerine düşülmüyor. Araba hırsızları yakalanınca kaçar, polisi öldürüp garanti olsun diye arabayla 2 defa üstünden geçer mi?” sorusu üzerine “Siz, Cevheri Güven, A. Y. Arslan ve diğerleri, FETÖ’nün 15 Temmuz Darbe teşebbüsü ile Türk Milletine yaşattıkları ve sonrasındaki sürecin 1 numaralı sorumlusu terör örgütünü ve elebaşı Fetullah Gülen’i gizleyen manipülasyona uygun yorumlar yapıyorsunuz. Amacınız: ‘Hizmet’ buna rağmen cevabim; Akıncı Üssündeki; Kara, Hava, Deniz, Jandarmadan mesul FETÖ’nün mahrem abilerinin orada ne işi vardı? Ya da 2 gün önce Pennsylvania’da ne görüştüler? Bunlara dair 7 yılda, 7 video yaptınız mı ? Adil Öksüz gibi olan bu 4 mahremi neden konuşamıyorsunuz?” dedi.

Marmaris’te 15 Temmuz gecesi yaşanan çatışmanın televizyonlarda canlı olarak gösterildiğini söyleyen Özkaya, “15 Temmuz gecesi Marmaris’te Turban/Yazıcı Oteldeki çatışma iddia ettiğiniz gibi gece 01.00 de olmayıp saat 03.20’den sonra başında FETÖ’cü Gökhan Sönmezateş ve Şükrü Seymen’in olduğu baskın, binlerce kişinin gözünün önünde ve TV’lerden de canlı olarak izlendi” ifadelerini kullandı.

‘ÖLÜM SAATİ MAHKEME KARARINDA AÇIKLANDI’
Özkaya, Marmaris’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otelde şehit edilen polis memuru Cengiz Eker’in ölüm saatinin ve darbeci Şükrü Seymen’in silahından çıkan mermi ile şehit edildiğinin mahkeme kararında yer aldığını belirterek, “Marmaris’te, Sayın Cumhurbaşkanımızın kaldığı otelde şehit edilen polis memuru N. Cengiz Eker’in ölüm saati, (darbecilerin otele gelmesinden önce) 01.00 yazılmış ise de; Muğla Cumhuriyet Başsavcılığının açtığı iddianame sonrası mahkeme kararında net olarak açıklanmış ve kesinleşmiştir. Yine Şehit Polis memuru Mehmet Çetin FETÖ’nün darbeci askerlerinden Şükrü Seymen’in silahından çıkan mermilerle şehit olduğuna dair kamera görüntüleri, balistik rapor ve DNA izleri ile sabittir” paylaşımını yaptı.

‘İLK SES CUMHURBAŞKANINA AİT HELİKOPTERİN’
Özkaya yaptığı paylaşımda, “Şehit Polisin kesici aletle mi? Atış kinetik enerjisi yüksek bir silahtan çıkan kurşunla mı şehit edildi? Yine hastaneye ambulans ile getirildiği saat dakika iddianamede ve Muğla 2 ACM’nin kararında var. Muğla ACM, sanıkların akla ziyan iddialarını araştırmak için onlarca tanık dinlemiş; bir kısmı saat 01.00 ile 01.30 arasında, diğer kısmı ise 03.00 ile 04.00 arasında helikopter sesi duyduğunu ifade etmiş. Mahkeme ilk duyulanın Sayın Cumhurbaşkanına ait helikopter olduğu sonucuna varıyor” ifadelerini kullandı.