SON TV

Darp edilen savcı Gezi sloganı atmış

Beşiktaş'ın şampiyonluk kutlamalarında Kartal heykeli önünde "Her yer Taksim her yer direniş" sloganı atan ve fikir ayrılığına düştüğü taraftarlarca darp edilen cumhuriyet savcısıyla ilgili soruşturma sürüyor. İkiye bölünen taraftar arasında yaşanan arbedede darp edilen cumhuriyet savcısı M.F.M.(31) kendisini darp eden 45 yaşındaki Abdullah T., Müge B. ve arkadaşlarını teşhis etti ve taraftarlardan şikayetçi oldu. Soruşturma sürüyor

Darp edilen savcı Gezi sloganı atmış

İstanbul’da Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapan 31 yaşındaki M.F.M., Beşiktaş Futbol Kulübü taraftarıydı. Genç savcı, Göztepe – Beşiktaş maçının son düdüğüyle beraber soluğu Beşiktaş’ın şampiyonluğun arkadaşlarıyla birlikte kutlamak için Beşiktaş Çarşı’da aldı. Meşhur Kartal heykelinin önündeki kutlamalara katılan arkadaşlar aynı alanda bulunan başka gençlerle eğleniyordu.

İddiaya göre; savcının da içinde bulunduğu bir grup taraftar, “Her yer Taksim her yer direniş” sloganı atmaya başladı. Slogandan rahatsız olan Çarşı taraftar grubundaki iki arkadaş, savcının içinde bulunduğu gruba gelerek slogan atmaması gerektiğini söyledi. Taraflar arasında tartışma çıktı. Yaşanan tartışma sırasında taraflar birbirlerine sinkaflı sözler ve hakaretler sarf etti. Yaşanan tartışma kısa süre sonra arbedeye dönüştü.

SAVCININ BURNUNU YUMRUKLADILAR

Darp edilen savcı Gezi sloganı atmış

“O EMNİYET MÜDÜRÜ KARIŞMAYIN DİYEREK TEHDİT ETTİLER”

Savcı kendisini darp eden 45 yaşındaki Abdullah T ve Müge B.’yi teşhis etti. İfadeleri alınan Abdullah T., “Biz orada eğlenmek için bulunuyorduk. Kendisini savcı olarak tanıtan M.F.M., önce slogan atmaya başladı. Savcı olarak tanıtmadan önce biz onu uyardık. Eğlenmeye geldik, provakatif sözler söylemeyin dedik. Ama arkadaşları o emniyet müdürü karışmayın diyerek tehdit etti. Biz yine de söylememesi gerektiğini belirttik. Tartışma alevlendi” dedi. Müge B. ise, “Kalabalık arasından biri savcıya yumruk attı. Darp edilen genç ve arkadaşları koşarak kaçtılar. Bir müddet sonra yeniden yanımıza gelerek ortalığı sen karıştırdın, içeri gir bak bakalım çıkabilecek misin gibi sözler sarf ettiler” ifadelerini kullandı.

DARP RAPORU ALDI

Şampiyonluk kutlamaları için tezahürat yaptıklarını söyleyen savcı, hastaneye giderek darp raporu aldı. Burnunda ve vücudunda yaralanma olduğu belirlenen rapor ardından ifade veren savcı M.F.M., “Ortalık birden karıştı. Bir grup üstümüze yürüdü. Küfürler savurdu. Ben savcı kartımı gösterdim. Hakaretler savurmaya başladı’ dedi. Savcı, Abdullat T.’nin kendisini darp ettiğini söyledi. Tarafların birbirlerinden şikayeti ardından olayla ilgili soruşturma sürüyor.

KAYNAK: SABAH