SON TV

Deprem soruşturmalarında tutuklu sayısı 120 oldu

Adalet Bakanlığı koordinesinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen iki büyük depremin ardından yıkılan ya da üzerinde imara aykırı değişiklik yapılan binalarla ilgili soruşturma yürütüyor. Türkiye genelinde yürütülen soruşturmalarda 120 kişinin tutuklandığı açıklandı. 5 şüphelinin yurtdışına kaçtığı soruşturmalarda 11 sorumlunun da hayatını kaybettiği öğrenildi.

Deprem soruşturmalarında tutuklu sayısı 120 oldu

 

Adalet Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremin ardından deprem bölgelerinde yıkılan ya da üzerinde imara aykırı değişiklik yapılan binalarla ilgili sorumlulukları bulunan kişiler hakkında yürütülen soruşturmalara ilişkin bilgilendirmede bulundu.

TUTUKLU SAYISI 120 OLDU
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; deprem soruşturmaları kapsamında 400 şüpheliden 120’si tutuklandı, 112’si adli kontrolle serbest bırakıldı, 13 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkartıldı, 23’ü hakkında gözaltı talimatı verildi. Gözaltında bulunan şüpheli sayısı 14 olurken, şüphecilik vasfı değerlendirilen sayısı 63, yurt dışında olduğu değerlendirilen şüpheli sayısı 5, öldüğü tespit edilen 11 ve ifadeleri alınarak serbest bırakılan şüpheli sayısı ise 39 olarak açıklandı.