SON TV

Diriliş Ertuğrul 126. son bölümde Gündüz’ü kurtulacak mı? Diriliş Ertuğrul 126. son bölüm ve 127. yeni bölüm fragmanı izle!

TRT 1'in sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul nefesleri kesecek 126. son bölümüyle dün akşam ekranlara geldi.

Diriliş Ertuğrul 126. son bölümde Gündüz’ü kurtulacak mı? Diriliş Ertuğrul 126. son bölüm ve 127. yeni bölüm fragmanı izle!

Diriliş Ertuğrul dizisinin yayınlanan 126. son bölümünde Dragos’un yaptığı planla İlbilge, Ertuğrul’a olan güvenini kaybederek Gündüz’ün peşine düşerken, Ertuğrul da Kara Bela’nın tuzağına düştü. Diriliş Ertuğrul’un 126. son bölümün bitmesinin ardından 127. yeni bölüm fragmanı da yayınlandı.

Diriliş Ertuğrul dizisi yayınlanan 126. son bölümüyle izleyicilerine hareketli dakikalar yaşattı. Dizinin yayınlanan 126. son bölümünde İlbilge Hatun, handa babası Umur Bey’in öldürülmesinin ardından Ertuğrul’dan hesap sordu. Gündüz’ü tekfurların elinden almaya giden Ertuğrul, oğlu Gündüz’ü birinin daha almak istediğini öğrenir. Diriliş Ertuğrul 126. son bölümün ardından 127. yeni bölüm fragmanı da geldi. Peki, Diriliş Ertuğrul dizisinin yeni bölümünde neler olacak?

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 126.BÖLÜM İZLEMEK İÇİN TIKLA!

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 127. YENİ BÖLÜMDE NELER YAŞANACAK?

İlbilge Hatun, handa babası Umur Bey’in öldürülmesinin ardından yayınlanan 126. son bölümde Ertuğrul’dan bunun hesabını sormuştu. Umuroğlu alpleri ise, Ertuğrul’dan bunun cezasını kesmeye yeltendiklerinde, Ertuğrul onlara haddini bildirmişti. Gündüz, bu cinayetin üzerine kaldığını öğrenmiş ve üzerindeki kara lekeyi temizlemek için kaçmıştı. Dragos ise adamlarıyla birlikte zaferinin tadını çıkarmıştı. Diriliş Ertuğrul 126. son bölümde İlbilge, Ertuğrul ile konuşmasının ardından onun sözüne güvenmişti. Ancak Dragos’un yaptığı planla İlbilge, Ertuğrul’a olan güvenini kaybederek Gündüz’ün peşine düşerken, Ertuğrul da Kara Bela’nın tuzağına düşmüştü…

Ertuğrul Bey, Kara Bela’nın tuzağından kurtulabilecek mi? Ertuğrul Bey, oğlu Gündüz’ü tekfurların elinden kurtarıp obaya götürecek. Öte yandan İlbilge Hatun, Ertuğrul’a ‘sizi bizim adaletimizden kim muhafaza edebilir ki?’ diye soruyor. Ertuğrul ise cevap olarak ‘En yüce adalet sahibi Allah!’ diyor..

Kayılar ve Umuroğulları arasındaki gerilim tırmanacak mı? Ertuğrul ve İlbilge, Umur Bey’in gerçek katiline ulaşabilecek mi? Dragos’un yeni tuzakları ve buna karşın Ertuğrul’un hamleleri ne olacak? Evdokya’nın Tekfur Yannis’e götürdüğü kolyedeki sır ne? Ertuğrul, kim olduğunu bilmediği gizli düşman Dragos’tan ailesini ve obasını muhafaza edebilecek mi?

DİRİLİŞ ERTUĞRUL KONUSU

Moğollarla zorlu bir mücadele veren Ertuğrul Bey, kutlu davasının peşinden gidebilmek için kardeşlerinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Ertuğrul Bey’e inanan Kayılar, bu ayrılığın ardından yollara düştüler. Çetin geçen koşullarda Karacadağ sınırlarına kadar ilerleyen Kayıları burada bambaşka bir dünya bekliyordu. Yeni yurtları onlara farklı bir iklim, farklı topraklar ve farklı insanlar sunacaktı. Ertuğrul Bey, kutlu davasına giden yolda daha güçlü ve daha acımasız düşmanları olacağının farkındaydı. Peki, yeni düşmanlarını alt edebilmek için kılıcının keskinliği yetecek miydi?

Ertuğrul Bey artık başka bir dünyadaydı. Ve bu dünya da at koşturmak daha çok akıl, cesaret ve sabır istiyordu. Karşısına daha güçlü ve daha acımasız olarak çıkan Tapınakçılar, Ertuğrul Bey’i zafer için yeni yöntemler bulmaya zorlayacaktı. Zira Tapınakçıların gizli eli olan Simon bir kılıç darbesiyle öldürülemeyecek kadar zeki ve güçlüydü. Üstelik Simon yalnız da olmayacaktı. Ertuğrul Bey, Simon’a destek olan Müslümanları öğrendiğinde ne yapacaktı? Ertuğrul Bey, kılıçların sustuğu, akıl oyunlarının konuştuğu bir cehennemin içindeydi. Peki, aklı onu bu cehennemin ateşinden koruyabilecek miydi?

Karacadağ etekleri birçok Türkmen Obasına yurt olmuştu. Fakat aslen Tatar olan Çavdaroğlu Obası, aralarında en güçlü olanlarıydı. Bu güçlerini ise başarısızlığa tahammülü olmayan ve obayı demir yumrukla yöneten Candar Bey’den alıyorlardı. İktidarını yıllarca koruyan Candar Bey, en büyük imtihanını evlatlarıyla verecekti. Candar Bey’in büyük oğlu Ural’ın ihtirası obanın kaderini belirleyecekti. Çavdaroğlu ve Kayı Obası arasında yaşanacak gerilimi Candar Bey’in hamleleri durdurabilecek miydi? Ertuğrul Bey, Çavdaroğlu Obasından hiç beklemediği teklifler ve tehditler alacaktı. Peki, Kayılar ve Çavdaroğulları’nın yolu nerede ve nasıl kesişecekti? Ertuğrul’un vereceği her karar hem obanın kadınları hem de beyleri için yeni sonuçlara gebeydi.

Ertuğrul artık obanın beyi olmuştu. Obada yeni sorunlar baş göstermişti. Göç yolunda yorgun düşen Kayılar ülküleri ve nefisleri arasında sıkışıp kalmıştı. Onlar için bu imtihan hiç kolay olmayacaktı. Dışarıda düşmanlarıyla mücadele veren Ertuğrul Bey’i içerde ise yeni sorunlar bekliyordu. Göç yolunda sevdiklerinden ayrı düşen ve kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya kalan Kayılar birliklerini koruyabilecekler miydi?

İhanet, ihtiras ve akıl oyunlarıyla yüz yüze gelen Ertuğrul için tek hedef vardı. Bir milletin dirilişine vesile olmak…

Yayin Tarihi: Her Çarşamba – 20.00