SON TV

Diriliş Ertuğrul 130. yeni bölümde Ertuğrul’un başı belada! Diriliş Ertuğrul 130. yeni bölüm fragmanı

Diriliş Ertuğrul 130. yeni bölüm fragmanı yine bomba gibi geldi. Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul ve Beybolat arasında ipler kopuyor. Diriliş Ertuğrul 130. yeni bölüm fragmanında Ertuğrul, Beybolat ve alplerini zindana attırıyor. Diriliş Ertuğrul dizisinin yayınlanacak olan 130. yeni bölümünde yine heyecan dorukta olacak. "Diriliş Ertuğrul" 13. yeni bölümüyle yine izleyicilerini ekrana kilitleyecek. Diriliş Ertuğrul"'in 2 Ocak Çarşamba günü yayınlanacak olan 130. yeni bölüm fragmanı haberimizde...

Diriliş Ertuğrul 130. yeni bölümde Ertuğrul’un başı belada! Diriliş Ertuğrul 130. yeni bölüm fragmanı

Diriliş Ertuğrul 130. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. TRT’nin en çok izlenen dizisi “Diriliş Ertuğrul” yayınlandığı ilk günden bu güne izlenme rekorları kırmaya devam ediyor. Diriliş Ertuğrul yine heyecanın dozunu arttıran bir bölüme imza attı. 129. bölümde İlbilge’nin kaçırılması ve eli kolu bağlı olan İlbilge’nin abisinin ölüm haberini alması diziye damga vurdu. Diriliş Ertuğrul 130. yeni bölüm fragmanında Ertuğrul bey, Beybolat Bey’i zindana attırıyor. Diriliş Ertuğrul 130. yeni bölüm fragmanını haberimizden izleyebilirsiniz.

2 Ocak 2019 akşamı 130. yeni bölümü ekrana gelecek olan Diriliş Ertuğrul’da neler olacağı dizinin izleyenleri tarafından merak ediliyor.

Diriliş Ertuğrul 130. yeni bölümden detaylar gelmeye devam ediyor. İşte 130. bölümün özeti ve ilk görüntüler:

Ertuğrul, toplanan vergilerin Konya’ya götürülürken kafileye Dragos tarafından tuzak kurulacağını Beybolat’a anlatmış ve tedbir almasını istemişti. Beybolat ikna olmamış ve Ertuğrul’un dediği gibi Dragos tuzak kurmuştu. Bu tuzakta ise İlbilge Hatun, Dragos’un yeni adamı Uranos tarafından kaleye kaçırılmıştı. Kaleye kaçırılan İlbilge Hatun’un akıbeti ne olacak? Kaleden kurtarılabilecek mi? Ertuğrul ve Beybolat bu hususta ne yapacak?

Dragos yeni hamlesini yapmış ve Ertuğrul’un başına Uranos’u bela etmişti. Uranos, İlbilge’yi kaçırmasının yanı sıra başka ne gibi belalara yol açacak? Ertuğrul, İbnü’l Arabi’nin talebesi Sadreddin-i Konevi’yi Moğolların elinden kurtarıp sağ salim obaya getirmeyi başarmıştı. Ertuğrul, Moğol tehlikesi altındaki diğer alimleri de kurtarmaya muvaffak olabilecek mi? Artuk ise, Emir Bahaeddin’in adamları tarafından tuzak kurulup kaçırılmıştı. Artuk’un akıbeti ne olacak? Ertuğrul onu sağ salim bulabilecek mi? Ertuğrul, tüm bu tuzakları bertaraf edebilecek mi?

Diriliş Ertuğrul 129. son bölümde neler oldu?

Selcan’ın obasının Moğolların baskınına uğradığını ve beraberinde yaşananları anlatması, Ertuğrul ve Hayme’yi üzmüştü. Ama Ertuğrul’a Gündoğdu tarafından gönderilen mektupla, Ertuğrul onların güvende olduğunu öğrenmiş ve rahatlamıştı. Bu baskınları yapanın Albastı adında biri olduğu ve Albastı’nın da İlbilge’nin ağabeyi Beybolat olduğu anlaşılmıştı. Ancak bunu henüz kimse bilmiyordu. Ertuğrul, bunlar üzerine Aksakallılar ile görüşmüş ve Anadolu’da Moğollara karşı isyanı başlatmaya karar kılmıştı. Dragos ise tekrar güven kazanmak için İlbilge hatuna tuzak kurmuş ve bunun haberini de yine kendisi vermişti. Bu sayede Dragos, Zangoç kimliğiyle güven tazelemişti. Ertuğrul, Lais’in yaptıklarından sonra onun Dragos’un adamı olduğunu anlamış ve ona bunu itiraf ettirerek cezasını kesmişti.

Lais’in ölümüne öfkelenen Dragos’un yeni hamlesi ne olacak? Ertuğrul, üzerine kurulan tuzakları bertaraf edebilecek mi? Ertuğrul, Moğolların ölüm listesinde olan alimleri kurtarabilecek mi? Beybolat’ın Söğüt’e gelişiyle yeniden şekillenen Kayılar ve Umuroğulları arasındaki ilişki ne olacak? Ertuğrul ve Beybolat arasında neler yaşanacak? İlbilge, değişen bu durumlar karşısında nasıl bir konum alacak?

Diriliş Ertuğrul 130. yeni bölümü ile 2 Ocak Çarşamba akşamı TRT 1’de…