SON TV

Diriliş Ertuğrul 134. yeni bölüm 2. fragmanı yayınlandı! Moğollar, obayı yakıp yıkıyor! Diriliş Ertuğrul 133. son bölüm izle!

Diriliş Ertuğrul 134. yeni bölüm 2. fragmanı yayınlandı! Moğollar, obayı yakıp yıkıyor! Diriliş Ertuğrul 133. son bölüm izle!

Diriliş Ertuğrul 134. yeni bölüm 2. fragmanında Moğollar Türk obalarının başına yeniden bela oluyor. Kayı Obası’nı basan Moğol neferleri, Hayme ana ve diğerlerini hırpalıyor. Osman2ı tokatlayıp kırbaçlayan Moğol komutanı, Ertuğrul’un gazabından kurtulabilecek mi?

Diriliş Ertuğrul 134. yeni bölüm 2. fragmanı yayınlandı. Diriliş Ertuğrul 134. yeni bölüm fragmanında; Moğollar Kayı Obası’nı basıyor. Diriliş Ertuğrul 133. son bölümde ise; Artuk Bey, Beybolat’ı iyileştirdi. Üstelik biri tarafından zehirlendiği de anlaşıldı. Ertuğrul Bey bunu yapanın Dragos olduğunu anladı. Ertuğrul’un amacı diriliş sancağını zaferle dikmek istiyor. Dragos’u ise korku sardı. Tek çaresi ise Ertuğrul’u öldürmek. Ayrıca Beybolat, İlbilge ile Ertuğrul’un evliliğine onay verdi. Heyecan yaratan 133. son bölümde başka neler yaşandı? İşte Diriliş Ertuğrul 134. yeni bölüm fragmanı…

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 134. YENİ BÖLÜM FRAGMANI

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 133. SON BÖLÜMDE NELER YAŞANDI? BÖLÜM ÖZETİ

Diriliş Ertuğrul 133. son bölümünde Ertuğrul, Emir Bahatttin’in ölüm haberini veriyor. Ama ona göre yeni Emir Bahattinler de yolda. Ertuğrul, Selcan’dan Beybolat’ın zehirlendiğini duyuyor. Artuk Bey Beybolat’ı tedavi etmeye çalışıyor. Sırma ve İlbilge de ağabeylerinin başından ayrılmıyor. Artuk Bey, Beybolat’ın biri tarafından zehirlendiğini söylüyor. Ayrıca eğer tahmin ettiği zehirse bundan kurtulanı görmediğini de anlatıyor.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 133. SON BÖLÜM İZLE

DRAGOS: NE OLURSA OLSUN BUGÜN ERTUĞRUL’U ÖLDÜRECEĞİM

Dragos, Kervansaray’ı basanın Ertuğrul olduğunu öğreniyor. Böylece zehri Ertuğrul’un içmediğini de anlıyorlar. Dragos zehiri oradan almak istiyor. Dragos, Ertuğrul’un sıradaki hedefi olan kaleye yürüyeceğini söylüyor. Dragos alacakları tedbirlerin işe yaramayacağının farkında o yüzden ‘ne olursa olsun bugün Ertuğrul’u öldüreceğim’ diyor.

BEYBOLAT GÖZLERİNİ AÇIYOR

Beybolat gözlerini açıyor. Ertuğrul da onu ziyarete geliyor. Beybolat çok yorgun olduğunu anlatıyor ve ona ne olduğunu bilmediğini söylüyor. Artuk Bey, Beybolat’ın zehirlendiğini ve bunun bizans olduğunu söylüyor. Çünkü zehrin kadim Bizans zehri olduğunu anlatıyor. Ertuğrul, bunu yapanın Dragos olduğunu anlıyor. İlbilge ve Sırma ağabeyinin yanına koşuyor. Beybolat, İlbilge’ye Sırma’nın kıskanç bakışları arasında ‘senin düğününü etmeden göçmeye niyetim yok’ der. Emir Bahattin’in öldüğünü duyan Türk obaları toy için geliyor. Ertuğrul ‘benimle bu yolda canından serden geçen gelecek’ diyor. Ertuğrul büyük destek alıyor.

Moğollarla zorlu bir mücadele veren Ertuğrul Bey, kutlu davasının peşinden gidebilmek için kardeşlerinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Ertuğrul Bey’e inanan Kayılar, bu ayrılığın ardından yollara düştüler. Çetin geçen koşullarda Karacadağ sınırlarına kadar ilerleyen Kayıları burada bambaşka bir dünya bekliyordu. Yeni yurtları onlara farklı bir iklim, farklı topraklar ve farklı insanlar sunacaktı. Ertuğrul Bey, kutlu davasına giden yolda daha güçlü ve daha acımasız düşmanları olacağının farkındaydı. Peki, yeni düşmanlarını alt edebilmek için kılıcının keskinliği yetecek miydi?

Ertuğrul Bey artık başka bir dünyadaydı. Ve bu dünya da at koşturmak daha çok akıl, cesaret ve sabır istiyordu. Karşısına daha güçlü ve daha acımasız olarak çıkan Tapınakçılar, Ertuğrul Bey’i zafer için yeni yöntemler bulmaya zorlayacaktı. Zira Tapınakçıların gizli eli olan Simon bir kılıç darbesiyle öldürülemeyecek kadar zeki ve güçlüydü. Üstelik Simon yalnız da olmayacaktı. Ertuğrul Bey, Simon’a destek olan Müslümanları öğrendiğinde ne yapacaktı? Ertuğrul Bey, kılıçların sustuğu, akıl oyunlarının konuştuğu bir cehennemin içindeydi. Peki, aklı onu bu cehennemin ateşinden koruyabilecek miydi?

Karacadağ etekleri birçok Türkmen Obasına yurt olmuştu. Fakat aslen Tatar olan Çavdaroğlu Obası, aralarında en güçlü olanlarıydı. Bu güçlerini ise başarısızlığa tahammülü olmayan ve obayı demir yumrukla yöneten Candar Bey’den alıyorlardı. İktidarını yıllarca koruyan Candar Bey, en büyük imtihanını evlatlarıyla verecekti. Candar Bey’in büyük oğlu Ural’ın ihtirası obanın kaderini belirleyecekti. Çavdaroğlu ve Kayı Obası arasında yaşanacak gerilimi Candar Bey’in hamleleri durdurabilecek miydi? Ertuğrul Bey, Çavdaroğlu Obasından hiç beklemediği teklifler ve tehditler alacaktı. Peki, Kayılar ve Çavdaroğulları’nın yolu nerede ve nasıl kesişecekti? Ertuğrul’un vereceği her karar hem obanın kadınları hem de beyleri için yeni sonuçlara gebeydi.

Ertuğrul artık obanın beyi olmuştu. Obada yeni sorunlar baş göstermişti. Göç yolunda yorgun düşen Kayılar ülküleri ve nefisleri arasında sıkışıp kalmıştı. Onlar için bu imtihan hiç kolay olmayacaktı. Dışarıda düşmanlarıyla mücadele veren Ertuğrul Bey’i içerde ise yeni sorunlar bekliyordu. Göç yolunda sevdiklerinden ayrı düşen ve kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya kalan Kayılar birliklerini koruyabilecekler miydi?

İhanet, ihtiras ve akıl oyunlarıyla yüz yüze gelen Ertuğrul için tek hedef vardı. Bir milletin dirilişine vesile olmak…

Yayin Tarihi: Her Çarşamba – 20.00