SON TV

Diriliş Ertuğrul 135. yeni bölüm fragmanı yayınlandı! Moğollar, Osman’ı Mankurt yapmak istiyor! Diriliş Ertuğrul 134. son bölüm izle!

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul 134. son bölümü ile seyircinin karşısına çıktı. Nefes kesen Diriliş Ertuğrul 134. son bölümün ardından dizinin takipçileri Diriliş Ertuğrul 135. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? sorusunu araştırmaya başladılar. Diriliş Ertuğrul 135. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Diriliş Ertuğrul 135. yeni bölüm fragmanında Osman'ı kaçıran Moğollar, onu Mankurt yapmak istiyor... Diriliş Ertuğrul 135. yeni bölüm fragmanını ve son bölümü haberimizden izleyebilirsiniz.

Diriliş Ertuğrul 135. yeni bölüm fragmanı yayınlandı! Moğollar, Osman’ı Mankurt yapmak istiyor! Diriliş Ertuğrul 134. son bölüm izle!

Diriliş Ertuğrul 134. son bölümüyle izleyenleri ekran başına kilitledi. Diriliş Ertuğrul 134. son bölümün ardından gözler Diriliş Ertuğrul 135. yeni bölüm fragmanına çevrildi.

Diriliş Ertuğrul 135. yeni bölüm fragmanında Moğolların baskını sonrası ortalık karışıyor. Osman’ın hayatı tehlikede…

Diriliş Ertuğrul 135. yeni bölüm fragmanında Moğolların kaçırdığı Osman, babası Ertuğrul’un kendisini kurtarmasını bekliyor. Moğollar, Osman’ı Mankurt yapmak istiyor. Peki Mankurt nedir? İşte merak edilenler…

Diriliş Ertuğrul dizisinde bir bölümde geçen Mankurt nedir? Peki mankurt ne anlama geliyor? Mankurt nedir? Mankurt ne demek? İnsanlar nasıl mankurt haline getirilir?

Mankurt terimi yüzyıllar önce orta asyada kölelere uygulanan bir işkence yöntemi olarak adlandırılıyordu. TDK’ya göre mankurt: Ulusal kimlikten uzaklaşan, içinde bulunduğu topluma yabancılaşan. İnsanlar nasıl mankurta dönüştürülür? Bilinçsiz köle anlamına gelen mankurt, eski dönemde insanları köleleştirmenin bir yöntemi olarak kullanılıyordu. ‘Mankurt’ haline getirilmek istenen insanın saçları kazınıp başına devenin boyun derisi gerdirilerek geçirilir ve güneş altında birkaç gün bekletilirdi. Devenin derisi kafatasına yapışan insanın saçları uzayamaz hale gelir ve bir süre sonra saçlar kafatasının içine doğru uzayarak kişiye büyük acılar vermeye başlardı. Bu acılar neticesinde ‘Mankurt’ ismini alan insan, anne ve babasını dahi tanıyamaz hale gelir ve kendisine söylenen herşeyi sorgusuzca yapan bir köle haline getirilirdi.

Bilinçsiz köle anlamına gelen mankurt, eski dönemde insanları köleleştirmenin bir yöntemi olarak kullanılıyordu. ‘Mankurt’ haline getirilmek istenen insanın saçları kazınıp başına devenin boyun derisi gerdirilerek geçirilir ve güneş altında birkaç gün bekletilirdi. Devenin derisi kafatasına yapışan insanın saçları uzayamaz hale gelir ve bir süre sonra saçlar kafatasının içine doğru uzayarak kişiye büyük acılar vermeye başlardı. Bu acılar neticesinde ‘Mankurt’ ismini alan insan, anne ve babasını dahi tanıyamaz hale gelir ve kendisine söylenen herşeyi sorgusuzca yapan bir köle haline getirilirdi.

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul 134. son bölümü ile seyircinin karşısına çıktı. Nefes kesen yeni bölümünün sona ermesiyle birlikte dizinin takipçileri Diriliş Ertuğrul 135. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? sorusunu araştırmaya başladılar. Diriliş Ertuğrul 135. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Yeni bölüm fragmanını izlemek isteyen dizinin takipçileri, haberimizden izleyebilirler.

TRT 1’in izlenme rekorları kıran dizisi Diriliş Ertuğrul Çarşamba akşamı 134. son bölümü ile ekrana geldi. Heyecan dolu dakikaların yaşandığı dizinin yeni bölüm fragmanı da izleyici ile buluştu.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 134. SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Diriliş Ertuğrul 134.bölüm izle! TRT 1 ekranlarının merakla takip edilen dizisi Diriliş Ertuğrul nefes kesecek yeni bölümü ile saat 20:00’da ekranlara gelecek.Yeni bölümde yaşanacak gelişmeler ile izleyenleri soluksuz bir yeni bölüm bekliyor.Ertuğrul’un obasına ailesine Moğollar tarafından saldırı düzenleniyor.Yeni bölüm fragmanında Ertuğrul’un Dragos ile iş birliği yapma hamlesi oluyor.Ertuğrul Moğollara savaş açacak mı? Peki Diriliş Ertuğrul 134.bölüm izle! Son bölüm HD izle! Detaylar…

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 134. SON BÖLÜM İZLE

Diriliş Ertuğrul 134. son bölümde aksiyon dolu sahneler dikkat çekiyor. Diriliş Ertuğrul’da Moğollar hiç beklemedikleri bir anda Ertuğrul Bey’in obasına saldırı düzenliyor ve herkesi rehin alıyor. Moğol tehlikesiyle baş edemeyeceğini anlayan Dragos ise Ertuğrul Bey’e mecbur olduklarını söylüyor.

Dragos’un kilisenin önünde Ertuğrul’u öldürmek için hazırladığı oyunda bir anda şartlar değişmiş ve Zangoç canı pahasına Ertuğrul’u korumak durumunda kalmıştı. Yaşanan çatışmada Abdurrahman ağır yaralanmış Ertuğrul’un kollarında yaşam mücadelesi veriyordu. Acaba Abdurrahman yaşayacak mı?

Bir yanda Dragos bir yanda Beybolat’la uğraşmak durumunda kalan Ertuğrul Bey’in yürüttüğü gizli faaliyetler Moğolların dikkatinden kaçmamıştı. Hülagü Han’ın peşinde olduğu ve Selçuklu Devlet sırlarını içinde barındıran sandıkla Anadolu’dan toplanan vergilerin bir anda ortadan kaybolması Ertuğrul’u işaret ediyordu. Kendileri açısından yaşanan sıkıntılara son vermek isteyen Moğollar Söğüt’e en vahşi komutanlarından birini göndermiştir. Nökerleri ile Kayı obasını basan Moğol komutan Hayme Ana ve otağdakileri esir almıştır. Ertuğrul, Moğolların eline düşen ailesini kurtarabilecek mi?

Dragos’un kilisenin önünde Ertuğrul’u öldürmek için hazırladığı oyunda bir anda şartlar değişmiş ve Zangoç canı pahasına Ertuğrul’u korumak durumunda kalmıştı. Yaşanan çatışmada Abdurrahman ağır yaralanmış Ertuğrul’un kollarında yaşam mücadelesi veriyordu. Acaba Abdurrahman yaşayacak mı?

Bir yanda Dragos bir yanda Beybolat’la uğraşmak durumunda kalan Ertuğrul Bey’in yürüttüğü gizli faaliyetler Moğolların dikkatinden kaçmamıştı. Hülagü Han’ın peşinde olduğu ve Selçuklu Devlet sırlarını içinde barındıran sandıkla Anadolu’dan toplanan vergilerin bir anda ortadan kaybolması Ertuğrul’u işaret ediyordu. Kendileri açısından yaşanan sıkıntılara son vermek isteyen Moğollar Söğüt’e en vahşi komutanlarından birini göndermiştir. Nökerleri ile Kayı obasını basan Moğol komutan Hayme Ana ve otağdakileri esir almıştır. Ertuğrul, Moğolların eline düşen ailesini kurtarabilecek midir?

Diriliş Ertuğrul 135. bölümü ile 13 Şubat Çarşamba akşamı TRT 1’de.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 135. YENİ BÖLÜM FRAGMANI

0/5 (0 Reviews)