SON TV

Diriliş Ertuğrul’da Burak Özçivit sürprizi | Burak Özçivit kimdir?

TRT'nin efsane dizisi Diriliş Ertuğrul'un yeni sezonunda sürpriz gelişmeler yaşanacak gibi görünüyor. Diriliş Ertuğrul'un efsanesi Ertuğrul Gazi'nin daha önce diziye veda edeceği açıklanmıştı. Yerine ise Burak Özçivit sürprizi geldi. İşte Burak Özçivit ile ilgili tüm detaylar.

Diriliş Ertuğrul’da Burak Özçivit sürprizi | Burak Özçivit kimdir?
  • Medya
  • 03 Eylül 2018 16:15

TRT‘nin efsane dizisi Diriliş Ertuğrul‘un yeni sezonunda sürpriz gelişmeler yaşanacak gibi görünüyor. Diriliş Ertuğrul‘un efsanesi Ertuğrul Gazi‘nin daha önce diziye veda edeceği açıklanmıştı. Yerine ise Burak Özçivit sürprizi geldi. İşte Burak Özçivit ile ilgili tüm detaylar.

TRT 1’in rekor kıran dizisi Diriliş Ertuğrul’da büyük sürpriz. Önümüzdeki sezona bomba gibi başlamak isteyen dizide Ertuğrul Bey’in oğlu Osmanlı Devleti’nin kurucu olan Osman karakterini oynayacak isim belli oldu. Başarılı oyuncu Burak Özçivit’in yeni sezonda Osman Gazi ismiyle devam edecek…

Yeni sezonu merakla bekleyen seyircinin bir diğer merak ettiği konu ise Ertuğrul’dan sonra tahta geçecek olan Osman Bey’i kimin oynayacağı olmuştu. Önümüzdeki sezona bomba gibi başlamak isteyen dizide Ertuğrul Bey’in oğlu Osmanlı Devleti’nin kurucu olan Osman karakterini oynayacak isim belli oldu.

Yeni dönemde Osman Gazi adıyla başlayacak osmanlı kurucusu olan Osman Bey’i canladıracak ünlü ismin Burak Özçivit olduğu ortaya çıktı. Peki Diriliş Ertuğrul ekibinde yer alacak olan Burak Özçivit kimdir? Aslen nerelidir ve kaç yaşındadır? İşte tüm detaylar…

BURAK ÖZÇİVİT KİMDİR? ASLEN NERELİDİR?

24 Aralık 1984 doğumlu olan Burak Özçivit İstanbul doğumlu, aslen Gaziantep’lidir. Annesi Ceyhan Özçivit, babası Bülent Özçivit’tir, Burçun Deniz isminde bir kız kardeşi vardır. Kız kardeşi 2014 yılında Ahmet Deniz ile evlenmiştir.

Özçivit ise, 2017 yılında güzel oyuncu Fahriye Evcen ile evlenmiştir.

Marmara Üniversitesi’nden mezun olan eski manken Burak Özçivit ilk oyunculuk deneyimini Eksi 18 dizisinde genç komiser Murat’ı canlandırarak gerçekleştirmiştir.

Kasım 2007’de sinema filmi Musallat, Kanal D’de Zoraki Koca dizisi, 2008’de Baba Ocağı adlı dizide Güven, Küçük Sırlar adlı dizide Çetin, Muhteşem Yüzyıl dizisinde Malkoçoğlu, Çalıkuşu dizisinde Kamuran, Fahriye Evcen’le birlikte bu sefer bir sinema filmi Aşk Sana Benzer ile kamera karşısına geçmiştir.

Kara Sevda adlı dizide Kemal karakterini canlandırmıştır. En son Kerem Bursin ile birlikte Can Feda sinema filmi ile Kardeşim Benim 2 sinema filminde Murat Boz ile başrolleri paylaşmıştır.