SON TV

Diyanet’ten küçük kıza cinsel istismarda bulunan sahte şeyh hakkında açıklama

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından, Sakarya'da kendini şeyh olarak tanıtan ve müridinin 12 yaşındaki çocuğuna cinsel istismarda bulunan şahıs hakkında yaptığı açıklamada, "Hak ettiği en ağır cezanın verileceğine inancımız tam" açıklaması yapıldı.

Diyanet’ten küçük kıza cinsel istismarda bulunan sahte şeyh hakkında açıklama

Sakarya’da kendini Fatih Nurullah adıyla tanıtan sahte tarikat lideri Eyüp Fatih Şağban’ın, bir müridinin 12 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıkmıştı.

KÜÇÜK KIZIN ANLATTIKLARI İSTİSMARI ORTAYA ÇIKARMIŞTI

istismara uğrayan çocuğun yaşadıklarını anlatmasıyla yakayı ele veren 58 yaşındaki Şağban ‘çocuğa yönelik cinsel istismar’ suçundan tutuklanmıştı.

Küçük kız, pedagoglara Şağban’a çay götürdüğü sırada tacize uğradığını anlatmıştı.

Kamuoyu tarafından büyük tepkiyle karşılanan olaya bir tepki de Diyanet İşleri Başkanlığından geldi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan olaya ilişkin şu açıklama yapıldı:

“HAK ETTİĞİ EN AĞIR CEZANIN VERİLECEĞİNE OLAN İNANCIMIZ TAMDIR”

“Diyanet İşleri Başkanlığı olarak, önceki gün bir ilçemizde yaşandığı medyaya yansıyan ve bir çocuğumuzun istismarı söz konusu olan vahim olayı yakından takip etmekteyiz. Yargıya intikal eden bu olayın adli mercilerce en kısa zamanda tüm yönleriyle aydınlatılacağına ve hak ettiği en ağır cezanın verileceğine olan inancımız tamdır.

Bu vesileyle, şu hususları hatırlatmayı bir vazife olarak görüyoruz;

Allah’ın bizlere en değerli emaneti olan çocuklarımız, güvenli ve huzurlu bir ortamda büyümeyi, her türlü ihmal ve istismardan korunmayı hak etmektedir. Bu nedenle çocuk istismarıyla, masum yavrularımıza uzanan şeref yoksunu, hain ve zalim ellerle mücadele etmek hepimizin vazgeçilmez görevidir.

“KENDİLERİNE MENFAAT DEVŞİREN DİN İSTİSMARCILARINA KARŞI MİLLETİMİZİ UYARIYORUZ”

İlim ve irfan ile alakası olmadığı halde, kendilerine menfaat devşiren din istismarcılarına karşı da aziz milletimizi bir defa daha uyarıyoruz. Hem dini duygu ve değerlerimizin hem de göz bebeğimiz olan çocuklarımızın istismara karşı korunması için herkesi sorumluluk almaya davet ediyoruz.”

Diyanet'ten küçük kıza cinsel istismarda bulunan sahte şeyh hakkında açıklama