SON TV

Do&Co uçuşa geçti: İki havayoluyla daha anlaştı

Türk işadamı Atilla Doğudan'a ait olan Viyana merkezli Do&Co, Türk Hava Yolları'nın ardından iki havayoluyla daha anlaştı. İki ihale de 10 yıllık süreyi kapsıyor.

Do&Co uçuşa geçti: İki havayoluyla daha anlaştı

Atilla Doğudan’ın sahibi olduğu Viyana merkezli Do&Co şirketi, Türk Hava Yolları’ın ardından British Havayolları ve İberia Havayolları’yla da anlaşma sağladı. Şirket, Iberia ve Iberia Express’in Madrid kalkışlı uçuşları ile British Airways’in de Londra Heathrow havalimanı kalkışlı kısa ve uzun mesafeli uçuşlarında 10 yıl ikram ve dağıtım hizmetini kapsayan ihaleyi aldı.

2020’DE DAĞITIM HİZMETLERİ BAŞLAYACAK

Şirketten KAP’a yapılan açıklamada Do&Co Aktiengesellschaft’ın Iberia ve Iberia Express’in Madrid kalkışlı uçuşlarında 10 yıllık ikram ve dağıtım hizmetleri sözleşmesi ile ilgili niyet mektubu imzaladığı kaydedildi. ikram hizmetlerinin 2020 Mayıs ayından itibaren Iberia ve Iberia Express’in Madrid havalimanı kalkışlı kısa ve uzun mesafeli uçuşlarında ikram ve dağıtım ile ilgili verilecek tüm hizmetleri kapsadığı kaydedildi.

İHALE 10 YILI KAPSIYOR

Şirket, British Airways’in de Londra Heathrow havalimanı kalkışlı kısa ve uzun mesafeli uçuşlarında ikram ve dağıtım ile ilgili verilecek tüm hizmetleri kapsayan, 2020 Nisan ayından itibaren başlamak üzere 10 yıl süreli ikram sözleşmesine ilişkin ihaleyi kazandı.

THY İLE DO&CO YENİ HAVALİMANI İÇİN ANLAŞMIŞTI

THY ile Do&Co, İstanbul Yeni Havalimanı da dahil olmak üzere, ikram hizmeti için yeniden anlaşmıştı. THY ile Do&Co’nun yüzde 50-50 ortaklı Turkish Do&Co adlı bir şirketi bulunuyor. İstanbul’da Eylül 2006’da kurulan şirket, 1 Ocak 2007’de operasyona başladı. Turkish Do&Co başta THY olmak üzere yurt içi ve yurt dışı merkezli hava yolu şirketlerine uçak içi ikram hizmeti veriyor. Şirkette 30 Haziran itibarıyla çalışan personel sayısı ise 5 bin 84 kişiyi buluyor.

DO&CO HİSSELERİ YÜZDE 10’UN ÜZERİNDE DEĞER KAZANDI

KAP’a yapılan açıklamanın ardından Do&Co AG hisseleri yüzde 10’un üzerinde değer kazanarak 510 TL’yi aştı. Hissedeki artış üzerine işlem sırasında devre kesici uygulandı.

ETİKETLER: