SON TV

Doktor – Savcı tartışmasında şok detaylar: “Kendi doktorun baksın…”

Osmaniye Devlet Hastanesi ortopedi bölümüne gelen Cumhuriyet Savcısı Mehmet B. kendisini muayene etmeyen doktor Kemal Gökhan Günel’i gözaltına aldırdığı iddia edildi. Edinilen bilgilere göre Savcı Mehmet B. ayağındaki alçının çıkarılması için hastaneye gitti. Nöbetçi doktor Günel’in boş olan odasına yönlendirilen Savcı Mehmet B.’ye, Günel’in, “Kendi doktorun baksın. Dere geçilirken at değişilmez” şeklinde karşılık vererek muayene etmeyi reddettiği ortaya çıktı. Doktorun ayrıca güvenlik görevlilerine savcıyı kastederek, “Bunu dışarı çıkartın” dediği öğrenildi. Doktorun gözaltına alındığı iddialarının ise gerçeği yansıtmadığı, Savcı Mehmet B.’nin şikayeti üzerine soruşturma emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldığı öğrenildi.

Doktor – Savcı tartışmasında şok detaylar: “Kendi doktorun baksın…”

Osmaniye Devlet Hastanesi ortopedi bölümüne gelen Cumhuriyet Savcısı Mehmet B. kendisini muayene etmeyen doktor Kemal Gökhan Günel’i gözaltına aldırdığı iddia edildi. Osmaniye Başsavcılığı ise, savcının randevusu olduğu halde doktorun izinli olduğunu öne sürüp savcıyı muayene etmediğini ve hakaret ederek güvenlik görevlileriyle savcıyı dışarı çıkartmak istediği için hakaret suçundan gözaltına alındığını açıkladı.

İddialara göre; ayağı burkulduğu için alçıda olan Cumhuriyet Savcısı Mehmet B, ayağındaki atelin çıkarılması amacıyla aldığı randevuya uygun bir şekilde, tek başına yürüyemediği için yanında bir refakatçi ile Osmaniye Devlet Hastanesine gitti.

“DERE GEÇERKEN AT DEĞİŞİLMEZ”

Savcı Mehmet B. asıl doktorun izinli olması nedeniyle görevliler tarafından nöbetçi doktora yönlendirildi. Nöbetçi doktor ise boş olan odada ayağı alçılı olması nedeniyle oturur vaziyette gördüğü savcı Mehmet B.’ye “Kendi doktorun baksın. Dere geçilirken at değişilmez” diyerek muayene etmeyi reddetti.

Nöbetçi doktor Kemal Gökhan Günel, kendisini tanıtan ve durumunu anlatan acılar içindeki Savcı Mehmet B’ye “Kim olursan ol muayene etmiyorum. İstediğin yere şikayet et.” şeklinde yanıt verdi.

“BUNU DIŞARI ÇIKARTIN”

Tartışmanın üzerine nöbetçi doktor “Mavi kod” verince Savcı Mehmet B. hastanenin başhekimi ile görüştü. Olayın devamında ise, güvenlik görevlilerine savcıyı kastedilerek, “bunu dışarı çıkartın” dendiği öğrenildi. Savcı Mehmet B’nin şikayeti doğrultusunda, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Şüpheli doktor Kemal Gökhan Günel, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Kaynak: SABAH