SON TV

Dolar alış kuru bugün ne kadar? 21 Ocak 2019 dolar ve euro alış-satış fiyatları

Dolar ve euro 'nun bu sabahki alış-satış fiyatları ne kadar oldu? Dolar alış fiyatı kaç TL? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum ve 21 Ocak 2019 dolar-euro alış ve satış fiyatları...

Dolar alış kuru bugün ne kadar? 21 Ocak 2019 dolar ve euro alış-satış fiyatları

Dolar alış ve satış kuru bu sabah güne ne kadarla başladı? Yeni haftanın ilk iş gününde dolar ve euro kuru ne kadar? İşte 21 Ocak 2019 dolar ve euro alış-satış rakamları…

Dolar alış-satış kurunda son 2 haftada ciddi dalgalanmalar gözlemlendi.

Trump’ın Twitter üzerinden Türkiye’ye yaptığı “Ekonominizi mahvederiz” çıkışı gece saatlerinde dolar kurunu 5.50 TL seviyelerine kadar yükseltmişti. Daha sonraki günlerde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası bu yılki ilk Para Politikası Kurulu toplayarak faiz kararını açıkladı. Kurul politika faizini bu toplantı döneminde de pas geçerek yüzde 24’te tuttu. Dolar kuru karar öncesi 5.42 TL’lerdeyken karar sonra 5.33 TL seviyelerine kadar düştü.

Merkez Bankası’nın erken faiz indirimi endişelerini ortadan kaldıran açıklaması sonrası yönünü aşağı çeviren dolar/TL yeni haftaya 5,33 seviyesinden başladı.

21 OCAK 2019 DOLAR KURU ALIŞ-SATIŞ FİYATI NE KADAR OLDU?

ABD Doları ALIŞ(TL) 5,33 TL   SATIŞ(TL) 5,34 TL

Euro ALIŞ(TL) 6,06 TL SATIŞ(TL) 6,08 TL

Yatırımcılar bugün, İngiltere Başbakanı Theresa May’in günün ilerleyen saatlerinde parlamentoya sunacağı Brexit konusundaki “B Planını” bekliyorlar.

Faizlerin yüzde 24 seviyesinde korunduğu Merkez Bankası Para Politikası Toplantı Özeti çarşamba günü açıklanacak.

Bu hafta ayrıca çarşamba Japonya ve perşembe Avrupa merkez bankalarının toplantıları gerçekleştirilecek.

Öte yandan Huawei’ye karşı adımlar sorun olarak ortada dursa da Çin ve ABD, Pekin’in ardından Washington’da ticaret müzakerelerine üst düzey katılımla devam edecek.