SON TV

Dolar alış-satış fiyatları bugün ne kadar? (22 Kasım 2018 dolar – euro fiyatları)

Dolar alış ve satış fiyatı güne ne kadarla başladı? Küresel piyasalardaki sert satış baskısı ile geçen hafta 5.50'li seviyeleri test eden, bu hafta ise 5.30-5.40 bandında sert dalgalanma gösteren dolar/TL alış - satış fiyatı bu sabah güne 5.30'un hemen üzerinde başladı. İşte 22 Kasım 2018 dolar ve euro alış - satış kur fiyatları..

Dolar alış-satış fiyatları bugün ne kadar? (22 Kasım 2018 dolar – euro fiyatları)

Dolar 7 Ağustos’tan bu yana en düşük seviyeye geriledi.

Dolar/TL fiyatı güne 5.30’un üzerinde başladı. Peki dolar ve euro alış-satış fiyatları ne kadar oldu? İşte 22 Kasım 2018 dolar – euro alış ve satış fiyatları..

Bankacılar kurda önceki günkü sert yükseliş ve dünkü sert düşüş ardından bu sabah itibarıyla sınırlı bir iyimserlik dışında anlamlı bir hareket görülmediğini ve ABD’deki Şükran Günü tatili ile birlikte bugün daha sakin bir seyir öngördüklerini belirttiler.

Bankacılar ayrıca iç siyasi gündemin de yakından izlendiğini, yerel seçim öncesi ittifak arayışları ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın bugünkü açıklamalarının piyasada takip edileceğini belirttiler.

Dolar fiyatları 5.31 TL seviyesinde bulunurken, Euro fiyatları 6.07 TL seviyesinde hareket ediyor.

DOLAR ALIŞ – SATIŞ FİYATI BUGÜN NE KADAR?

Alış fiyatı: 5,3110 TL,

Satış fiyatı: 5,3162 TL

EURO ALIŞ – SATIŞ FİYATI BUGÜN NE KADAR?

Alış fiyatı: 6,0611 TL,

Satış fiyatı: 6,0712 TL

Albayrak bugün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda saat 11.00’de başlayacak Hazine ve Maliye Bakanlığı bütçe görüşmelerinde açıklamalarda bulunacak. Bugünkü görüşmeler ile birlikte bütçenin Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmeleri de tamamlanacak.

Reuters’ın haberine göre; Geçen haftaya 5.50 seviyesinin üzerinde başlayan dolar/TL, Hazine’nin finansman ihtiyacının azalması nedeniyle daha az borçlanması, gelişmekte olan ülke para birimlerine yönelik artan risk iştahı, petrol fiyatlarındaki düşüş ve ABD ile ilişkilerde iyileşme beklentisiyle yönünü aşağı çevirmişti.