SON TV

Dolar bugün ne kadar? (10 Ekim 2018 güncel dolar – euro fiyatları)

Dolar kuru ile ilgili araştırmalar hız kesmeden devam ediyor. Dolar kuru en son ne kadar oldu? Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum ve 10 Ekim Salı güncel dolar alış ve satış fiyatları..

Dolar bugün ne kadar? (10 Ekim 2018 güncel dolar – euro fiyatları)

Dolar/TL 6 seviyesinin hemen üzerinde genel olarak iyimser bir seyir izlerken Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın dün açıkladığı enflasyonla mücadele programını sonrası piyasalarda bu programa ilişkin uygulamalar izlenecek.

Dolar ve euro fiyat araştırmaları hız kesmeden devam ediyor. Dolar kuru üzerinden ticaret yapan firmalar ve yatırımcılar, dolar fiyatını sık sık araştırır oldu. Dolar yatırımcısının yanısıra euro da yatırımcıların merak konusu. Yurtdışı ile ticari ilişkilerde dolar kuru ile alış yapıldığı için güncel dolar fiyatları çokça merak edilmekte. İşte 10 Ekim güncel dolar kuru ve euro fiyatları…

10 Ekim 2018 sabahında uluslararası piyasada dolar kuru 6,0892 lira seviyesinde başladı.

İşte Bankalararası piyasada döviz fiyatlarında son durum…

Saat 08.42 itibariyle euro 7,0161 lira, sterlin ise 8,0047 liradan işlem görüyor.

Küresel piyasalarda ABD’nin 10 yıl vadeli Hazine tahvilleri dün yüzde 3.261 ile yedi buçuk yılın zirvesini, 30 yıllık tahvilleri ise dört yıldan uzun bir sürenin zirvesini gördükten sonra geri geldi.

Bazı işlemciler ABD Başkanı Donald Trump’ın dünkü açıklamalarının ardından Hazine tahvil getirilerinin gerilediğini ifade ettiler. Trump, dün ABD’de ekonomik büyümenin güçlendiğini enflasyonun ise asgari seviyelerde bulunduğunu belirterek Fed’in faiz artırmada hızlı davrandığını ifade etti.

Dolar dün gördüğü yedi haftanın zirvesinden biraz uzaklaşsa da ABD ekonomisinin güçlü seyri ve Fed’in gelecek yıllara dair faiz artırım görünümü gibi nedenlerden destek bulmaya devam etti.

DOLAR İÇİN KRİTİK GÜN 12 EKİM CUMA

İzmir’de devam eden yargılaması kapsamında 12 Ekim’de mahkemeye çıkacak olan Brunson, hakkındaki suçlamalardan suçlu bulunması halinde 35 yıla kadar hapis cezası alabilir. Brunson davası piyasalarda ABD Türkiye ilişkileri açısından yakından izleniyor. Bankacılar dolar/TL’nin ise iki ülke ilişkilerinin önümüzdeki dönemki seyrine göre her iki yönlü sert hareketler gösterebileceğini belirtiyorlar. İki yıl önceki darbe girişiminin ardından hükümetin darbe girişiminden sorumlu tuttuğu “FETÖ” ve PKK ile bağlantıları bulunduğu suçlamalarıyla tutuklanan ve Nisan ayında yargılanmaya başlayan Brunson, Temmuz ayında ev hapsine alınmış ve hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulmuştu.

ETİKETLER: