SON TV

Dolar bugün ne kadar? Enflasyon öncesi dolarda son durum

Dolar, dün Fed kararıyla yükselen dolar endeksinin etkisiyle güne yükselerek başlasa da yüzde 2 düşen petrol fiyatları nedeniyle yatay bir seyir izledi. Dolar kuru en son ne kadar oldu? İşte 3 Mayıs günü dolar ve euro fiyatları...

Dolar bugün ne kadar? Enflasyon öncesi dolarda son durum

Dolar/TL dün Fed kararının ardından sabah saatlerinde yukarı yönlü hareket etse de İstanbul seçimlerine yönelik açıklamalara ve belirsizliğin sürmesine rağmen petrol fiyatlarındaki düşüşle 6 seviyesinin hemen altında sakin bir seyir izledi. Dolar kuru dün 5.9645 ile kapandı.

TL, yılbaşından bu yana yüzde 11 değer kaybederken, 3 Mayıs günü dolar kuru 5.97 seviyesinden el değiştiriyor.

Hafta içinde 5,9850’ye kadar yükselen dolar/TL 6 lira seviyesinin altında dengelendi.

Dolar/TL bankalararası piyasada 5,97 TL seviyesinde hareket ediyor.

Piyasalar bugün nisan ayı enflasyon rakamlarını ve ABD tarımdışı istihdam verisini takip edecek.

ABD ile ilişkilere yönelik gelişmeler yakından takip edilirken, İstanbul seçimlerine ilişkin beklenen YSK kararı da piyasaların odağında bulunuyor.

Euro/TL de 6,65 TL civarında işlem görüyor.

Öğleden sonra izlenecek veriler arasında ABD tarım dışı istihdam verileri öne çıkıyor. Akşam saatlerinde ise Fitch’in Türkiye raporu bekleniyor.

Türkiye’yi yatırım yapılabilir seviyenin iki kademe altında tutan Fitch Ratings’in, Türkiye’nin ‘BB’ notunun ve ‘negatif’ görünümünün koruması bekleniyor.

Gün içerisinde petrol fiyatları, TCMB rezervleri, seçimle ilgili gelişmeler ve ABD ile ilişkiler de standart olarak izlenmeye devam ediyor.

ETİKETLER: