SON TV

Dolar fiyatı bugün ne kadar? (13 Kasım 2018 dolar – euro fiyatları)

Serbest piyasa dolar kuru 13 Kasım 2018 verilerine göre yüzde 0.35 yükseliş yaşanırken, dolar - euro kur fiyatları bugün ne kadar, kaç TL'den işlem görüyor? Dolar ve euro fiyatları bugün ne kadar? Dolar kuru bugün güne ne kadarla başladı? 13 Kasım 2018 bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Dolar fiyatı bugün ne kadar? (13 Kasım 2018 dolar – euro fiyatları)

Dolar kuru geçtiğimiz haftayı 5.47 TL seviyesinden tamamlarken, yeni haftanın ilk işlem gününe yatay seviyelerden başladı. Dolar kur fiyatı saat 09.30 itibarıyla 5.47 TL seviyesinde hareket ederken, Euro kur fiyatı ise 6.19 TL seviyesinde bulunuyor.

Dolar/TL, 5,50 seviyesinin altında hareket ediyor.

Bankalararası piyasada dolar 5,47 seviyesinde işlem görüyor.

Dolar kur fiyatları şu dakikalarda 5.47 TL seviyesinde bulunurken, Euro kur fiyatları 6.19 TL seviyesinde hareket ediyor. Küresel piyasalar takip edilecek.

Ekonomi uzmanları dolar yorumları üzerinden şu açıklamayı yaptı: ABD’de gerçekleşen kongre seçimlerde Demokratların Temsilciler Meclisi’nde, Cumhuriyetçilerinde de Senato’da çoğunluğu sağlaması ve FED ’in faiz kararı sonrası paritede yukarı yönlü hareketlerin yaşandığı görüldü. 12-16 Kasım haftasında, Türkiye İşsizlik Oranı ve Sanayi Üretimi ile ABD’de Tüketici Fiyat Endeksi verisi takip edilecek. Ayrıca, Fed Başkanı Powell’ın yağacağı açıklamalar dolar fiyatlamalarında oynaklığın artmasına neden olabilir.

Euro üzerinden ise uzmanlar Euro Bölgesi’ne ilişkin İtalya’da yaşanan gelişmelere yönelik haber akışları ve Brexit sürecinin belirsizliğini korumaya devam etmesi Euro üzerinde kısa vadede baskı oluşturmaya devam ettiği gözlemlenirken TL’de yaşanan değer kayıplarının etkisi ile birlikte çaprazda yukarı yönlü hareketlerin yaşandığı gözlemlendi, açıklamasında bulundu.

Hazine bu hafta yapacağı altı ihaleden üçünü iptal etmesi ardından dün gerçekleştirdiği iki ihalede ROT dahil toplamda piyasadan 1.96 milyar TL borçlanırken, tahvil faizlerindeki gerileme devam etti.

İhaleler sonrası dolar/TL de yönünü aşağı çevirerek 5,43’e kadar gerilemişti.

Euro/TL ise 6,13 seviyesinde seyrediyor.

ETİKETLER: