SON TV

Dolar fiyatı bugün ne kadar? 13 Mayıs 2019 dolar ve Euro’da son rakamlar

Dolar - euro kaç TL? 13 Mayıs 2019 dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Dolar fiyatı bugün ne kadar? 13 Mayıs 2019 dolar ve Euro’da son rakamlar

Ekonomide en çok araştırılan konular listesinde hiç şüphesiz döviz fiyatları bağlamında dolar ve euro’ya ilişkin son dakika gelişmeleri geliyor. Geçtiğimiz haftadan bu yana kurlarda yaşanan dalgalı seyir neticesinde ‘Dolar bugün ne kadar ve kaç TL oldu?’ sorusu ile bireyler tarafından yoğun bir şekilde sorgulanıyor. Yatırım başta olmak üzere çeşitli amaçlardan dolayı güncel döviz fiyatları bilgisine ulaşmaya çalışan bireyler, euro ve dolar alış-satış son durum hakkında Google üzerinden aramalarını yapıyor. Peki, 13 Mayıs 2019 bugün dolar fiyatları ne kadar? İşte, güncel döviz kuru alış ve satış fiyatları.

Geçtiğimiz hafta ABD Başkanı Donald Trump’ın beklenmedik Çin çıkışı, piyasalarda dolar fiyatları üzerinde etkisini göstermişti. Trump’ın yaptığı açıklamaların hafta boyunca dolar fiyatları üzerinde etkisini gösterirken, iç piyasalar ise İstanbul seçimlerine yönelik kararı yakından takip ediyordu. Seçim tekrarı kararı neticesinde döviz kuru fiyatlarında da dalgalı bir seyir yaşandı. Öte yandan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dün katıldığı bir canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu.

DOLAR ve EURO BUGÜN NE KADAR? 13 MAYIS 2019

Dolar/TL yeni haftaya 6 liranın altında başladı.

Bankalararası piyasada dolar/TL geçen hafta 6,2460’a kadar yükselmesi sonrasında cuma günü 6 seviyesinin altına inmişti.

Euro/TL de 6,68’in üzerinde hareket ediyor.

EURO VE DOLAR ALIŞ-SATIŞ FİYATI

13 Mayıs 2019 Pazartesi gününe ilişkin veriler şu şekilde;

DOLAR
Alış: 5,9663
Satış: 5,9707

EURO
Alış: 6,7036
Satış: 6,7091

ETİKETLER: