SON TV

Dolar fiyatı bugün ne kadar? 24 Mart 2019 güncel dolar ve euro kur rakamları

Dolar bugün ne kadar oldu? Dolar fiyatı Cuma günü, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Golan Tepleri açıklamasından sonra herkesi şaşırtan bir hızla yükseldi, borsa kapanırken dolar 5.75'i gördü. Peki dolar bugün ne kadar oldu? 24 Mart 2019 dolar ve euroda son rakamlar...

Dolar fiyatı bugün ne kadar? 24 Mart 2019 güncel dolar ve euro kur rakamları

Dolar, Amerika Merkez Bankası’nın (Fed) açıklaması sonrasında kısa bir düşüşün ardından Trump’ın İsrail açıklamasıyla, tekrar yükselmeye başladı. Türkiye Merkez Bankası ise sessizliğini koruyor.

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) yıl sonuna kadar faiz artışı öngörmemesini açıklaması sonrasında 5,40’lara kadar inen ancak daha sonra yeniden yukarı çıkan dolar/TL Cuma günü 5,75‘i gördü.

S-400 geriliminin ardından ABD Başkanı Trump’ın Golan Tepeleri çıkışıyla artan risk algısı TL’yi baskı altında bırakıyor.

Piyasalarda yakından takip edilen konuların başında gelen dolar ve euro ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşandı. Dolar fiyatlarını araştıran vatandaşlar “Bugün dolar fiyatları ne kadar?” sorusunun yanıtını merak ediyor. Dünya genelinde borsaların düşüşle kapattığı haftada, Türkiye borsaları da gelişmelerden etkilendi. Yukarı yönlü seyir ile geçtiğimiz haftayı kapatan dolar ve euro’da son durum araştırılmaya devam ediyor. Haberimizden güncel döviz kurlarını anbean takip edebilir, “Dolar bugün ne kadar?” ve “Euro fiyatları ne kadar oldu?” sorularının yanıtını bulabilirsiniz. İşte 24 Mart Pazar gününe ait dolar ve euro fiyatları ile canlı döviz kuru…

24 MERT 2019 DOLAR VE EURO FİYATLARI BUGÜN NE KADAR? GÜNCEL DÖVİZ KURLARI

24 Mart 2019 Pazar sabahı itibari ile, dolar kuru fiyatı 5,76 civarlarında seyrediyor.

DOLAR
ALIŞ: 5,75 TL,  SATIŞ 5,76 TL

EURO
ALIŞ: 6,51 TL,   SATIŞ: 6,52 TL

DOLAR NEDEN YÜKSELDİ?

Dolar/TL geçtiğimiz hafta, ABD Başkanı Donald Trump’ın Golan Tepeleri ile ilgili açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine cevabı sonrası 5.63’ü görürken, Avro ve sterlin de sırasıyla 6.30 ve 7.25 üzerine çıktı.

Merkez Bankası’nın hamlesi sonrası dolar gerilese de kurda yükseliş sürdü.

ABD Merkez Bankasının (Fed) güvercin tavrının dolarüzerindeki etkisi çok sınırlı kaldı.

Dolar/TL saat 09.40 itibariyle 5,76’yı gördü. Euro/TL ise 6,52’yi test etti.

MERKEZ’İN HAMLESİ FRENLEYEMEDİ

Merkez Bankası’nın geçen hafta bir hafta vadeli repo ihalesini ara verdiği açıklaması sonrası kur ilk etapta 5,58’li seviyelerden 5,55’e gerilemişti.

Piyasalarda ABD-Türkiye ilişkileri yakından takip ediliyor.

DOLARDA ‘GOLAN TEPELERİ’ ETKİSİ

Bankacılar, S-400 kaynaklı endişelerin sürdüğü bir ortamda Golan Tepeleri’ne yönelik egemenlik tartışmalarının ABD ile ilişkileri daha kötü bir noktaya götürebilecek yeni bir gelişme olarak yorumluyor.

TRUMP’IN AÇIKLAMASI

Öte yandan ABD Başkanı Donald Trump’ın, Golan Tepeleri’nin hakimiyeti ile ilgili yaptığı “İsrail’in egemenliğini tam olarak tanımanın zamanı geldi.” açıklaması da doları etkiledi.

ERDOĞAN’DAN CEVAP GECİKMEDİ

Trump’ın açıklaması sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Amerika Başkanı’nın Golan Tepeleri’yle ilgili talihsiz açıklaması bölgeyi yeni bir krizin, yeni bir gerilimin eşiğine getirmiştir. Golan Tepeleri’nin işgalinin meşrulaştırılmasına asla izin vermeyiz” diye konuştu.

ETİKETLER: