SON TV

Dolar fiyatı bugün ne kadar oldu? 28 Mart 2019 dolar ve euroda son rakamlar

Dolar fiyatı bu sabah güne ne kadarla başladı? 28 Mart 2019 Dolar/TL fiyatı ne kadar oldu? Swap faizinin artışı sonrası dolarda son durum…

Dolar fiyatı bugün ne kadar oldu? 28 Mart 2019 dolar ve euroda son rakamlar

Dolar ve Euro fiyatları vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ederken, döviz kurları ile ilgili son dakika gelişmeleri de yaşanıyor. Geçen haftanın son işlem gününde finansal piyasalarda olumsuz bir hareketlilik olmuş ve bu olumsuz havadan birçok ülkenin para birimi etkilenmişti. Tüm bu gelişmelerin ardından dolar ve Euro fiyatlarında sert bir düşüş meydana geldi. Bu gelişmeleri yakından takip eden vatandaşlar “Bugün Euro ve dolar fiyatları ne kadar?” sorusunun yanıtını araştırıyor. İşte başta dolar ve Euro fiyatları olmak üzere 28 Mart 2019 tarihi sabah saatleri itibariyle güncel ve canlı döviz kurları…

TCMB’nin adımları ve swap piyasasında TL likiditesinin kuruması sonucu faizlerde görülen sert yükselişin etkisiyle 5.30’lu seviyelere kadar gerileyen dolar/TL kuru öğleden sonra tekrar yükselişe geçmişti. Dolar TL bu sabah güne 5.40 seviyesinden başladı.

Güncel döviz kurları, özelde dolar ve Euro fiyatları, vatandaşlar için merak konusu olma özelliği taşıyor. Geçtiğimiz hafta Cuma günü dünya genelinde meydana gelen finansal piyasalardaki dalgalanmadan birçok ülkenin para birimi etkilendi. Öte yandan bazı banklar, Türk Lirası’nı değersizleştirmeye yönelik bir operasyon için Borsa İstanbul’un işlemlere kapanmasının ardından düğmeye basmıştı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın aldığı önlemler sayesinde dolar TL karşısında düşüşe geçti.

DOLAR ve EURO BUGÜN NE KADAR? GÜNCEL DÖVİZ KURLARI

28 Mart 2019 Çarşamba sabahı itibari ile, dolar kuru fiyatı 5,40 TL civarlarında seyrediyor.

Euro ise 6,23’ten işlem görüyor.

Yerli yatırımcıların son iki günde 2.5 milyar dolar civarında döviz aldığı tahmin edilirken, analistler genelde swap piyasası üzerinden sağlanan TL ile Türkiye hisse senedi ve tahvil piyasasına giren yabancı yatırımcıların, şu anki TL sıkışıklığı nedeniyle ellerindeki hisse senedi ve tahvilleri sattığını ifade ettiler. Dolar/TL saat 07:20 itibari ile güne 5.3945/ 5.3990 seviyesinde işlem görüyor. Söz konusu seviyelerdeki seyri devam ediyor.

Londra swap piyasalarında geçen hafta yüzde 24, dün yüzde 330 seviyesinde olan gecelik vadede TL faizi bugün yüzde 1,200’e kadar yükseldi.

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: