SON TV

Dolar fiyatı bugüne ne kadarla başladı? 16 Kasım 2018 dolar – euro fiyatları

Bir süredir 5.50 seviyesinin hemen altında genel olarak yatay bir seyir izleyen dolar/TL , bu sabah güne ne kadarla başladı? Bugün doların güncel fiyatı ne kadar oldu? Dolar fiyatı 16 Kasım 2018 tarihinde düşüşle başladı. Peki dolar fiyatları kaç TL'den işlem görüyor? İşte 16 Kasım 2018 dolar ve euro güncel alış - satış fiyatları...

Dolar fiyatı bugüne ne kadarla başladı? 16 Kasım 2018 dolar – euro fiyatları

Haftanın son işlem gününe başlarken dolar kuru, TL karşısında hafta başından bu yana 5,50 lira seviyesinin hemen altında yatay seyrini devam ettirirken dün FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in iadesine ilişkin gelen haberlerle sert geriledi. Dolar fiyatı bu sabah güne ne kadarla başladı? Bugün doların güncel fiyatı ne kadar oldu? Dolar fiyatı 16 Kasım 2018 tarihinde düşüşle başladı. İşte 16 Kasım 2018 dolar ve euro güncel alış – satış fiyatları ve piyasalara dair uzman yorumları..

Dün gün boyu düşüşlerin izlendiği dolar/TL’de gün içinde 5,38 lira seviyesini test etmesinin ardından kapanışa yakın 5,39 lira civarından işlem görüyordu. Gece saatlerinde ABD’nin NBC News kanalında yer alan 15 Temmuz darbe girişiminin sorumlusu FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in iadesine ilişkin gelen haberlerle dolar kuru, TL karşısında sert geriledi. Kur gece saatlerinde 5,30 liraya kadar düştü. Peki bugün dolar fiyatı ne kadarla güne başladı? İşte 16 Kasım 2018 dolar – euro fiyatları…

DOLAR FİYATI BUGÜN (16 KASIM 2018) NE KADAR?

Dolar/TL 5.3667 TL’den alınıp 5.37’den satışa sunuluyor.

Euro/TL 6.08 TL’den işlem görüyor.

Dolar kuru, günün ilk işlemlerinde bugün 5,37 lira seviyelerinden işlem görüyor. Euro kuru ise 6,07 lira civarından el değiştiriyor.

Amerikan NBC News’te yer alan habere göre, ABD Başkanı Donald Trump’ın Suudi Arabistan’ın İStanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülen Cemal Kaşıkçı meselesinde Türkiye’nin ABD ve Suudi Arabistan üzerindeki baskılarını azaltmak amacıyla Pensilvanya’da bulunan Fethullah Gülen’in nasıl sınır dışı edilebileceğinin araştırılmasını istediği iddia edildi. Konu ile ilgili ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, “Bu mesele ile Adalet Bakanlığı ilgileniyor” yorumunu yaptı.

Yurt içi piyasalarda bugün saat 10:00’da açıklanacak sanayi üretimi verisi takip edilecek.

Yurt dışı piyasalarında ise gözler Brexit anlaşması sonrası İngiltere’de yaşanan istifalara çevrildi. Avrupa Birliği ile varılan anlaşmayı eleştiren 4 bakanın istifasının ardından Başbakan Theresa May, görevinin başında olacağını açıkladı ve varılan anlaşma için destek istedi. Ayrıca bugün Euro Bölgesi ekim ayı enflasyonu ve ABD sanayi üretimi verileri piyasalar tarafından yakından takip edilecek.

ETİKETLER: