SON TV

Dolar günü ne kadarla kapattı? (18 Aralık 2018 dolar – euro kapanış fiyatları)

Dolar, haftanın ikinci gününü başlangıç rakamlarına oranla düşüşle tamamladı. Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Dolar günü ne kadarla kapattı? (18 Aralık 2018 dolar – euro kapanış fiyatları)

Sabah saatlerinde güne 5,38 ile başlayan dolar fiyatı, günü düşüşle tamamladı. Merkez Bankası’nın faizleri geçen hafta sabit tutması ardından dalgalanan ve cuma günü gelişmekte olan ülke para birimleri genelinde gözlenen değer kaybına paralel yönünü yukarı çeviren dolar/TL bu hafta genel olarak 5,40 TL’nin altında hareket ediyor.

Bankalararası piyasada dolar/TL 5,35 TL seviyesinde seyrediyor.

Euro/TL de 6,09 TL civarında işlem görüyor.

Ntv’nin haberine göre; uzmanlar, yarınki ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararı öncesinde, doların gelişmekte olan ülke para birimleri karşısında sınırlı bir şekilde değer kazandığını belirtti.

Küresel büyümeye yönelik endişeler ve Fed üyelerinin son dönemdeki “güvercin” açıklamalarına karşın faiz artışının yılın son toplantısında devam edeceği beklentilerinin ağır bastığını ifade eden uzmanlar, yarın Fed kararından ziyade karar metni ve Fed Başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarının piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacağını bildirdi.

Uzmanlar, teknik açıdan dolar/TL’de 5,40 seviyesinin önemli direnç konumunda olduğunu kaydederek, olası düşüşlerde 5,30’un destek konumuna geldiğini söyledi.