SON TV

Dolar kuru bugün ne kadar? (17 Aralık 2018 dolar – euro fiyatları)

Dolar, dalgalı seyrin ardından hafif bir yükselişe geçti. Dolar ve euro kur alış-satış fiyatları bugün kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında alış-satış rakamları ve dolarda son durum.

Dolar kuru bugün ne kadar? (17 Aralık 2018 dolar – euro fiyatları)

Merkez Bankası’nın faizleri geçen hafta sabit tutması ardından dalgalanan ve cuma günü gelişmekte olan ülke para birimleri genelinde gözlenen değer kaybına paralel yönünü yukarı çeviren dolar/TL 5.40’ın altında yeni haftaya başladı.

DOLAR KURU ALIŞ-SATIŞ FİYATI NE KADAR?

ABD Doları  ALIŞ(TL) 5,38   SATIŞ(TL) 5,39

Euro             ALIŞ(TL) 6,09   SATIŞ(TL) 6,10

Uzmanlar, harekat açıklamasının jeopolitik riskler ve ABD-Türkiye ilişkilerine yönelik endişeleri yeniden gündeme getireceğini belirtiyor.

Piyasalar bu hafta Hazine’nin iç piyasadaki döviz, altın ve TL cinsi iç borçlanma sürecini, bugün açıklanacak eylül dönemi işsizlik, ekim ayı sanayi üretimi ve kasım ayı bütçe verilerini takip edecek.

Küresel piyasalarda dünyanın başlıca ekonomilerindeki yavaşlama sinyalleri ABD ile Çin ve başka ülkeler arasındaki ticaret gerilimlerinin ekonomik büyümeye olumsuz yansıdığı endişelerinin canlı kalmasını sağlıyor.

Piyasalar ABD Merkez Bankası Fed’in sonuçları çarşamba günü açıklanacak toplantıda politika faizini 25 baz puan artıracağı tahmin ediliyor. Faizlerin gelecekteki seyrine dair açıklama ve sinyaller dolar üzerinde belirleyici olacak.