SON TV

Dolar kuru bugün ne kadar? (19 Aralık 2018 dolar – euro fiyatları)

Dolar, dalgalı seyrin ardından tekrar düşüşe geçti. Dolar ve euro kur alış-satış fiyatları bugün kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında alış-satış rakamları ve dolar fiyatında son durum.

Dolar kuru bugün ne kadar? (19 Aralık 2018 dolar – euro fiyatları)

Dolar/TL gelişmekte olan ülke para birimlerinde birkaç gündür süren satışlar sonrası sakin seyrediyor.

Bankalararası piyasada dolar/TL 5,33 seviyesinde işlem görüyor. Kur hafta başında 5,39’un üzerine kadar yükselmesi sonrasında yönünü aşağı çevirdi.

19 ARALIK DOLAR KURU ALIŞ-SATIŞ FİYATI NE KADAR?

ABD Doları ALIŞ(TL) 5,3314 SATIŞ(TL) 5,3370

Euro ALIŞ(TL) 6,0728 SATIŞ(TL) 6,0802

Piyasaların gözü bugün açıklanacak ABD Merkez Bankası Fed’in faiz kararında olacak. Çeyrek puanlık faiz artışına kesin gözüyle bakılırken, Fed’den gelecek mesajlar yakından takip edilecek.

Bir diğer taraftan ise Hazine’nin iç piyasada talep toplamaya başladığı döviz ve altın cinsi tahvil ihraçlarının yanı sıra bugün düzenleyeceği 7 yıl vadeli değişken faizli tahvil ihalesi de yakından izlenecek.

Uzmanlar, harekat açıklamasının jeopolitik riskler ve ABD-Türkiye ilişkilerine yönelik endişeleri yeniden gündeme getireceğini belirtiyor.

Küresel piyasalarda dünyanın başlıca ekonomilerindeki yavaşlama sinyalleri ABD ile Çin ve başka ülkeler arasındaki ticaret gerilimlerinin ekonomik büyümeye olumsuz yansıdığı endişelerinin canlı kalmasını sağlıyor.