SON TV

Dolar kuru, güne düşüşle başladı! (18 Ekim dolar-euro fiyatları)

Dolar bu sabah güne düşüşle başladı. Dolar kurundaki dalgalanma, aşağı yönde seyrediyor. Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Dolar kuru, güne düşüşle başladı! (18 Ekim dolar-euro fiyatları)

Dolar/TL , dün ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun dün ‘yaptırımlar kalkabilir’ açıklamasıyla sert düşerek 5.70’lerden 5.53’e kadar çekildi.

Kur yeni güne artışla başladı, kur en düşük 5.58, en yüksek 5.63 seviyesini gördü. Euro/TL %0.8 artışla 6.47’de. Dolar endeksi de bugün %0.1 primli.

Dolar/TL, güne yatay bir seyirle başlamasının ardından 5,58 seviyesinde işlem görüyor.

Son 12 günde yüzde 10’un üzerinde değer kaybeden dolar/TL, dün yaklaşık 2,5 ayın en düşük seviyesi olan 5,5310’a gerilemesinin ardından günü yüzde 1,9 azalışla 5,5800’den tamamladı.

DOLAR NE KADAR?

Dolar/TL, bugüne yatay bir seyirle başlamasının ardından yüzde 0,62 artışla 5,58 civarında alıcı buluyor.

EURO NE KADAR?

Euro/TL de 6,42 seviyesinden işlem görüyor.

Uzmanlar, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun Türkiye’ye yönelik yaptırım kararına ilişkin yorumunda, “Yakında bir karara varacağız. (Türkiye’ye yaptırımlar) Onların şu anda kaldırılmasının bir mantığı var fakat henüz nihai karar verilmedi. Bu konu hakkında başkan ile görüşmem lazım.” ifadelerini kullanmasının Türk lirası varlıklara ilginin devam etmesini sağladığını ifade etti.

Bugün yurt içinde Merkez Bankası beklenti anketi, yurt dışında ise AB liderler zirvesi ve ABD’de haftalık işsizlik başvurularının takip edileceğini belirten uzmanlar, teknik açıdan dolar/TL’de 5,60’ın altında birkaç günlük kapanışlar olması durumunda 5,50’ye doğru bir hareketin başlayabileceğini söyledi.