SON TV

Dolar/TL ne kadar oldu? 23 Nisan 2019 güncel dolar ve euro fiyatları

Dolar ne kadar? Dolar son iki işlem günüde yatay seyir izlese de son dönemde dalgalı bir seyir izliyor. Peki, bugün euro ve dolar kuru ne kadar oldu? Dolar şu dakikalarda kaç TL? İşte güncel rakamlar....

Dolar/TL ne kadar oldu? 23 Nisan 2019 güncel dolar ve euro fiyatları

23 Nisan 2019 döviz piyasalarında son durum nedir? Dolar yükseliyor mu? Geçtiğimiz haftayı 5,80 seviyesinde dalgalı bir şekilde geçiren dolar, pazartesi itibariyle ilk işlem gününe 5,83 seviyesinde başlamıştı.

Dolar son iki işlem günüde yatay seyir izlese de son dönemde dalgalı bir seyir izliyor. Paskalya tatili ve 23 Nisan resmi tatil olması nedeniyle dolar/TL’de hacim sınırlı kalırken kur, dün sabah saatlerinde işlem gördüğü 5.83 civarında tamamladı. Dolar en düşük 5.7966 lira ve en yüksek 5.8602 lirayı gördükten sonra, 5.84 – 5.85 lira aralığında işlem gördü. Peki, bugün euro ve dolar ne kadar? İşte 23 Nisan güncel döviz kurları…

Bu sabah itibariyle dolar kuru 5,82’yi takip ederken , euro kuru ise 6,55 seviyesinde seyrediyor. Peki, dolar neden yükseliyor? İşte ayrıntılı analiz ve canlı dolar kuru piyasaların son durumu…

Paskalya tatili ve bugün Türkiye piyasalarında resmi tatil olması nedeniyle dolar/TL’de hacim sınırlı kalırken kur bu sabah güne 5.83 seviyesinin hemen altında başladı.

Uzmanlar perşembe günkü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısının yatırımcıların odağında yer aldığını vurguladı.

23 NİSAN 2019 DÖVİZ RAKAMLARI

Dolar Alış: 5,8286

Dolar Satış: 5,8349

Euro Alış: 6,5601

Euro Satış: 6,5670

Beyaz Saray ABD Başkanı Donald Trump’ın İran’dan petrol ithal eden ülkelere yönelik yaptırım muafiyetlerini Mayıs’ta süreleri dolduktan sonra yenilememe kararı aldığını açıkladı. Buna göre aralarında Türkiye’nin de bulunduğu ülkeler ithalatı kısa süre içinde durdurmaları halinde yaptırımlarla karşı karşıya kalacaklar.

ABD’de yer alan haberlerin ardından artan petrol fiyatlarının Türk lirası varlıklar üzerinde baskıya neden olduğuna değinen uzmanlar, teknik açıdan dolar/TL’de 5,8450 seviyesinin direnç konumunda olduğunu kaydetti.

Dün ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun 2 Mayıs’ta İran’a uygulanan yaptırımlardan muaf tuttuğu 8 ülke içerisinde Türkiye’nin de olması dolar üzerinde çarpıcı bir etki yapmamışa benziyor. Ancak petrol fiyatlarındaki güncellemeler dolar üzerindeki baskıyı arttırabilir.

Uzmanlar, ABD’nin bu hamlesinin petrol fiyatlarının yükselmesine neden olduğunu ve kısa vadede bu yükselişin devam edebileceğini söyledi.

ETİKETLER: