SON TV

Dolar ve Euro kaç TL? İşte Dolar-TL ve Euro-TL kuru (11 Nisan 2019)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Dolar ve Euro kaç TL? İşte Dolar-TL ve Euro-TL kuru (11 Nisan 2019)

Dolar/TL dalgalı seyrini sürdürüyor.

Dün 5,64-5,71 bandında dalgalı bir seyir izleyen dolar/TL, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,1 değer kazancıyla 5,6942’den tamamladı.

11 Nisan sabahı ise dolar 5,67 TL’de işlem görüyor.

Euro/TL ise 6,41 TL’de yer alıyor.

Dolar kurunda dalgalı seyir devam ediyor. Dün dalgalı bir seyir izleyen dolar/TL, günü 5,6942’den tamamladı. Dolar/TL bugün 5.6878/ 5.6893 seviyesinde işlem görüyor. Dolar kurunun söz konusu seviyelerdeki seyri devam ediyor.

Albayrak, 2019 yılı reform programında önceliği kamu bankalarının sermayelendirilmesine ve geri dönmeyen kredi oranı yüksek olan enerji ile inşaat kredilerinin bilanço dışına taşınarak bankaların rahatlatılmasına verdi.

“BÜTÇE DİSİPLİNİNDEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ”

Albayrak dün düzenlediği basın toplantısında kamu bankalarına DİBS ihracı yoluyla 28 milyar lira tutarında sermaye enjeksiyonu yapılacağını söylerken, reformların bazı unsurlarını olumlu olarak niteleyen analistler bütçe üzerinde yaratabileceği baskının izleneceğini söylediler.

Programı bütçe üzerinde baskı yaratma potansiyeli nedeniyle riskli gören analistler, çok fazla detay içermemesi nedeniyle önümüzdeki dönemde uygulamaların yakından izleneceğini belirttiler.

Albayrak ayrıca finans sektörü, sigortacılık, enflasyon, kamu maliyesi ve bütçe disiplini ana başlıkları altında bu yıl yapılacak bir dizi reformun tanıtımını yaptı. Albayrak atacakları adımların bütçe disiplininden taviz vermeyeceğini belirtti.

ETİKETLER: