SON TV

Dolar yükselişe geçti! (14 Şubat 2019 dolar – euro fiyatları)

Dolar ABD'de çekirdek enflasyonun güçlü seyrini sürdürmesinin ve Avrupa'da beklentilerin altında gelen sanayi üretimi verisinin desteğiyle euro karşısında üç ayın zirvesine yakın seyrediyor. Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Dolar yükselişe geçti! (14 Şubat 2019 dolar – euro fiyatları)

Dolar/TL, güne düşüşle başlamasının ardından 5,31 seviyesinden alıcı buluyor.

2018 CARİ DENGE RAKAMLARI AÇIKLANDI (4 AY SONRA AÇIK VERDİ)

Dün 5,23-5,29 bandında işlem gören dolar/TL, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,61 değer kazancıyla 5,2869’dan tamamladı.

Dolar endeksindeki gevşeme ve ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşı görüşmelerinin pozitif seyretmesiyle dün 5.25 altına düşen kur akşam saatlerinde yeniden yukarı yönlü harekete başladı.

Cari açık ve sanayi üretimi verileri sonrası anlamlı bir değişim görülmeyen dolar kuru, TCMB Başkanı Çetinkaya’nın açıklamalarının ardından hızlı bir atakla 5.30 üzerine çıktı ve 5.3120’ye kadar yükseldi. Euro’da ise 5.99 üzeri görüldü.

Şimdilerde ise Dolar 5,30 TL‘den işlem görüyor.

Euro/TL de 5,99 TL civarında işlem görüyor.

Uzmanlar, bugün Almanya ve Euro Bölgesi’nde büyüme, ABD’de perakende satışlar ve haftalık işsizlik başvuruları verilerinin takip edileceğini bildirdi.

Bugün Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Rusya ziyareti kapsamında Soçi’ye gideceğini anımsatan uzmanlar, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile gerçekleştirilecek toplantıdan gelecek haber akışının da piyasaların odağında olacağını söyledi.

Uzmanlar, teknik açıdan dolar/TL’de 5,20’nin destek, 5,3250’nin direnç konumunda bulunduğunu kaydetti.

ETİKETLER: