SON TV

Dostları, Kaşıkçı cinayetini Suudi konsolosluğu önünde protesto etti

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın dostları dünyanın pek çok yerinden İstanbul'a gelerek Suudi Konsolosluğu önünde protesto gösterisi düzenledi

Dostları, Kaşıkçı cinayetini Suudi konsolosluğu önünde protesto etti

Suudi Konsolosluğu’nda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın dünyanın birçok yerinden gelen dostları, Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda  protesto gösterisi düzenledi. Protesto gösterisine katılan AK Partili Yasin Aktay, “Adalet istiyoruz” dedi

AK Parti Genel Başkan Danışmanı Yasin Aktay, protesto gösterisine katılarak konuşma yaptı.

ADALET İSTİYORUZ

Aktay, “Adalet istiyoruz. Adalet bizim aleyhimize bile olsa onu ikame etmek ve gerçekleştirmek boynumuzun borcudur. Suudi Arabistan makamlarının, ‘Hadim-ül Harameyn’ olan Kral’ın Allah’ın emri olan bu düsturu yerine getireceğine inanıyoruz. Adalet, bizim ve yakınlarımızın bile aleyhine olsa onu gerçekleştirmeliyiz.” dedi.

Kendisi üzerinde bir kader tecelli ettiğini dile getiren Aktay, “Rahmetli, şehit Cemal Kaşıkçı, konsolosluğa girerken başına bir şey gelmesi durumunda ulaşılması için benim ismimi vermişti. Ne yazık ki haber bize ulaştığında elimizden geleni en acil bir şekilde yapmış olsak da iş işten geçmişti. Onun hayatını kurtaramadık. Haber bize ulaştığında zalimler tarafından, 21. yüzyılda ‘Böyle şeyler olmaz.’ zannettiğimiz dönemde insanlık tarihinin kaydedebileceği en vahşi cinayete kurban gitmişti bile.” diye konuştu.

Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın dünyanın birçok yerinden gelen dostları, konsolosluk önünde protesto gösterisi düzenledi. Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman’ın maskesini takan, ellerini kırmızı renkte boyayan ve benzer kıyafetleri giyen bir kişi de protesto gösterisine katıldı.