SON TV

e Devlet Bedelli Askerlik sorgulama 15 Eylül 6 Ekim Bedelli ismim var mı?

Bedelli askerlik için yaklaşık 450 bin vatandaşın resmen başvuru yaptığı açıklandı. Şimdi herkes 6 Eylül 2018'de yapılan Bedelli askerlik celp isimlerini merak ediyor. Bedelli askerlik yapaacak olan vatandaşlar e-Devlet üzerinden ismi var mı yok mu, celp tarihi ve yerini de kolayca öğrenebiliyorlar. İşte bedelli askerlikle ilgili son ve flaş gelişmeler.

e Devlet Bedelli Askerlik sorgulama 15 Eylül 6 Ekim Bedelli ismim var mı?

Bedelli askerlik için yaklaşık 450 bin vatandaşın resmen başvuru yaptığı açıklandı. Şimdi herkes 6 Eylül 2018‘de yapılan Bedelli askerlik celp isimlerini merak ediyor. Bedelli askerlik yapaacak olan vatandaşlar e-Devlet üzerinden ismi var mı yok mu, celp tarihi ve yerini de kolayca öğrenebiliyorlar. İşte bedelli askerlikle ilgili son ve flaş gelişmeler.

Bedelli askerlikte ikinci dönem askere alınacakların isimleri yarın e-Devlet üzerinden açıklanıyor. Yüz binlerce kişi bu nedenle büyük heyecan yaşıyor. İsmi açıklanan kişiler 6 Ekim’de birliklerine teslim olacaklar. e-Devlet üzerinden isminizi sorgulamak için aşağıdaki linke tıklayınız.

E DEVLET BEDELLİ ASKERLİK SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN

12 BİN BEDELLİ ASKER 15 EYLÜL’DE KIŞLADA OLACAK

ilk olarak askere alınacak 12 bin kişinin isimleri e-Devlet üzerinden ilan edilmişti. İsmi açıklananlar 15 Eylül’de birliklerine teslim olacak. Silah altına alınacakların birlik bilgileri, yoklama durumları ve sevk evrakları da duyuruldu.

Adayların başvuruya ilişkin tüm işlemlerini yoklama tarihlerine kadar tamamlamaları gerekiyor. İşlemlerini bu tarihlere kadar tamamlamayanlar hakkını kaybedecek.

İKİNCİ DÖNEM İÇİN TARİH 6 EKİM

İkinci dönem temel askerlik eğitimi 6 Ekim, üçüncü dönem temel askerlik eğitimi ise 27 Ekim’de başlayacak. Bu dönemde birliklerine teslim olacak yükümlüler ise 6 Eylül ve 27 Eylül günlerinde belli olacak.

Bedelli askerlik başvurusunu henüz tamamlamayanlar için celp planlaması ayrıca yapılacak. Bu planlama 3 Kasım’dan sonra duyurulacak.

GEREKLİ İŞLEMLERİ YAPMAYANLAR KAPSAM DIŞINA ÇIKARILACAK

Celp dönemleri ilan edilen yükümlülerin yoklamalarını celp dönemleri için belirlenen ve e-Devlet’te kişisel olarak belirtilen yoklama tarihine kadar tamamlaması gerekecek. Gerekli işlemlerini süresi içerisinde tamamlamayan yükümlüler bedelli askerlik kapsamı dışına çıkartılacak.

Milli Savunma Bakanlığınca belirlenen celp dönemleri Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu ve ulusal yayın yapan radyo ve televizyon kanalları ile “www.asal.msb.gov.tr” adresinden duyurulacak. Yapılacak duyuru Askerlik Kanunu’nun 25 ve 45’inci maddeleri gereği yükümlülere tebliğ mahiyetinde olacak.