SON TV

Eagle’dan darbeye destek ve darbeci General Mehmet Partigöç ile irtibat mesajı

Fethullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişiminin ardından gözaltına alınan Gürsel Aktepe’nin ifadesi Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca darbe girişimi sırasında İstihbarat Daire Başkanlığı’nı ele geçirmeye çalıştıkları gerekçesiyle 36 kişi hakkında hazırlanan iddianamede yer aldı.

Eagle’dan darbeye destek ve darbeci General Mehmet Partigöç ile irtibat mesajı

SON TV GÜNDEM – Fethullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişiminin ardından gözaltına alınan İstihbarat eski Daire Başkan Yardımcısı Gürsel Aktepe’nin ifadesi Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstihbarat Daire Başkanlığı’nı ele geçirmeye çalıştıkları gerekçesiyle çoğu dairenin eski çalışanı 36 kişi hakkında hazırlanan iddianamede yer aldı.

İstihbarat eski Daire Başkan Yardımcısı Gürsel Aktepe ifadesinde darbe gecesi ile ilgili çok önemli bilgiler verdi. İşte Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede yer alan o ifade…

TANGO GÖRÜNÜMLÜ EAGLE’DAN DARBEYE DESTEK

Şüpheli Gürsel Aktepe ifadesinde, Bülent Demirel referansı ile Ankara İstihbarat Şube Müdürlüğü’ne girdiğini (1994), Mayıs 2015 tarihinden itibaren Aranma kaydı olduğunu, Lokman Kırcılı, Mustafa Aygün, Alpaslan Çalışkan’ın aynı evde saklandığını, Lokman Kırcılı’da ilk günden itibaren yüksek meblağ para olduğunu, Timur Tecer’in Tango’dan darbeye destek verilmesi ve General Mehmet (Tuğgeneral Mehmet Partigöç) ile irtibata geçilmesi mesajı attığını belirtti.

Zeki Taşkın, Lokman Kırcılı, Hasan Hüseyin Gerçek ve adını bilmediği birinin silahlı olarak İstihbarat Dairenin önüne gittiklerini, Yolda kendilerinden bir komiser görüp bilgi aldıklarını, 2009 yılında Lokman Kırcılı, Bülent Demirel, Yunus Yazar ile birlikte Pensilvanya’da Fethullah Gülen’in yanında 2 gün kaldıklarını söyledi.

HER AY 4 BİN 500 LİRA

Meslekten atıldıktan sonra her ay Samanyolu Koleji öğretmeni Zübeyir kod isimli kişi tarafından kendisine 4 bin 500 TL ödeme yapıldığını, 2007-2009 arası Doktor kod ile sohbet toplantıları vesilesiyle görüşmeleri olduğunu belirtti.

GÜLEN’İN BİLGİSİ VE TALİMATI OLMADAN GERÇEKLEŞMESİ MÜMKÜN DEĞİL

Bu kişinin öncesinde Kozanlı Ömer lakaplı Osman Hilmi Özdil’in yardımcısı, sonrasında MİT imamı olduğunu, 15 Temmuz darbesinin Fethullah Gülen’in bilgisi ve talimatı olmadan gerçekleşmesinin mümkün olmadığını, Lokman Kırcılı’nın kendisine eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Recep Güven’in de darbe günü İstihbarat daire çevresinde olacağını söylediğini ancak kendisinin görmediğini anlattı.

Yanlarına gelen komiserin de İstihbarat Daire Başkan Yardımcılarından Coşgun Çakan ve Ayhan Falakalı’yı İstihbarat Daire çevresinde gördüğünü söylediğini beyan etti.

Şüpheli Gürsel Aktepe’nin bir başka ifadesinde; Daire başkanları Ramazan Akyürek ve Ömer Altıparmak, başkan yardımcıları Recep Güven, Coşkun Çakar, Hüseyin Özbilgin, Ayhan Falakalı ile diğer görevliler Tamer Özbek, Ahmet Koçak, Yunus Yazar, Sadetin Akgüç, Ahmet Ümit Seçgin, Sadık Akpınarlı, Ali Ağıllı, Emre Baykal, İbrahim Tuka, Lokman Kırcılı, Sedat Zavar, Hami Güney, Enes Çiğci, İlker Usta, Ali Özdoğan, Okan Aytekin, Ahmet Koçak, Ali Arslantaş, Özgür Türker, Erol Doğan, Salih Keskinkılıç, Teymur Çirak, Hasan Ali Okan, Muarrem Durmaz, Veli Özdemir,  Tamer Bülent Demirel, şu an nerede görev yaptığını bilmediği söyledi.

YERİNE KOZANLI ÖMER GELDİ

Kendi devrelerinden Alpaslan Çalışkan, Basri Aktepe, Hasan Hüseyin Gerçek’in örgütle bağlantılı olduğunu, Kemalettin Özdemir’in 2006-2007 yıllarında emniyete bakan kısmın sorumluluğundan ayrıldığını, yerine Kozanlı Ömer lakaplı Osman Hilmi Özdil’in geldiğini belirtti.

ETİKETLER: