SON TV

EBA TV öğretmen girişi nasıl yapılır? Öğretmenler seminerlere nasıl katılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın kurduğu online eğitim sistemi EBA üzerinden öğretmenler mesleki çalışmalarını gerçekleştirecek. EBA TV öğretmen girişi nasıl yapılır?

EBA TV öğretmen girişi nasıl yapılır? Öğretmenler seminerlere nasıl katılacak?

Milli Eğitim Bakanlığının hazırladığı 1 milyon kadar öğretmenin 2019-2020 eğitim-öğretim yılı haziran ayı mesleki çalışma programı ve semineri bugün başladı.

Koronavirüs (KOVİD-19) salgını nedeniyle 1 milyona kadar öğretmenin yaz dönemi mesleki çalışmaları, 22-30 Haziran’da yüz yüze ve çevrimiçi yapılacak.

EBA ÖĞRETMEN GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

Seminerlere katılmak isteyen öğretmenler, EBA öğretmen girişini kullanacak. EBA uygulamasından veya www.eba.gov.tr adresine giriş yapan öğretmenler, ana sayfanın sağında bulunan ‘EBA öğretmen girişi’ne karekod, MEBBİS veya e-devlet şifresi ile bağlanabilecekler.

ÖĞRETMENLERİN YAZ DÖNEMİ MESLEKİ ÇALIŞMA PROGRAMI NASIL OLACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından, normalleşme süreci kapsamında 1 milyona yakın öğretmenin yaz dönemi mesleki çalışmaları, 22-30 Haziran’da yüz yüze ve çevrim içi olarak düzenlenmesine karar verildi.

Bakanlıkta görevli yönetici ve öğretmenlerin mesleki çalışmalarını 22-30 Haziran 2020 tarihlerinde kendi okullarında yapacak. Salgın nedeniyle idari izinli olarak görev yaptığı ilden ayrılanlar ise bulunduklar ildeki okul ve kurumlardan mesleki çalışmalarını gerçekleştirebilecek. Görevli olduğu ilden başka ilde bulunan öğretmenler mesleki çalışmalarını, ‘https://mebbis.meb.gov.tr‘ adresindeki başvuru modülü üzerinden mesleki çalışma yapmak istedikleri okul müdürlüklerini tercih ederek yapabilecekler.

Öte yandan bu yılki diğer mesleki gelişim programları bu döneme özgü olarak çevrimiçi sunulacak. İsteyen öğretmenler programlara yüz yüze de katılabilecek. Mebbis modülünden öğretmenlere diğer eğitimler de duyurulacak.