SON TV

Eda Taşpınar’dan Mikonos’ta purolu çarpıcı paylaşım!

Sosyetik güzel Eda Taşpınar, Instagram üzerinden paylaştığı bir fotoğrafla yine çok konuşuldu.

Eda Taşpınar’dan Mikonos’ta purolu çarpıcı paylaşım!

Sosyetik güzel Eda Taşpınar, sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı her fotoğrafla ilgiyi üzerine çekmeyi başarıyor. Taşpınar hem fiziğiyle, hem ten rengiyle hem de başarısıyla konuşuluyor.

Kendine ait markası bulunan Eda Taşpınar, yine Instagram üzerinden fiziğinin ön planda olduğu bir fotoğraf paylaştı. Mikonos’ta çekilen fotoğrafta siyah mayosuyla, başında havlusuyla ve elinde yakmaya çalıştığı purosuyla poz veren Taşpınar yine hayranlarından tam puan aldı.

Binlerce kişi tarafından beğenilen fotoğrafıyla gündem olan Eda Taşpınar, daha önce de paylaştığı mayo ve bikinili fotoğraflarıyla çok konuşulmuştu.

PEKİ KİM BU EDA TAŞPINAR?

1 Mayıs 1980 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Çocukluğu Moda Deniz Kulübü’nde geçti. 11 yaşındayken ailesiyle birlikte Miami’ye yerleştiler. Boca Raton’da 2 yıl okuduktan sonra Türkiye’ye geldi ve Robert Kolej’de eğitimine devam etti, son senesinde ayrıldı. London College of Fashion’da bir yıl eğitim aldıktan sonra Londra’da Central School of St.Martins’de de moda eğitimi aldı. Okul bitince bir sene daha kalıp İstanbul’a döndü.

Eda Taşpınar’ın babası Teoman Taşpınar, Moda Deniz Kulübü’nün Başkanıdır. Eda Taşpınar’ın İsveç asıllı annesi Suzan Yontunç’dur. Adnan Taşpınar amcasıdır.

Türkiye’nin ilk Türk heykelcisi ve Atatürk’ün heykeltıraşı Kenan Yontunç,  Eda Taşpınar’ın dedesidir.

Londra’da Central School of St.Martins’de okurken Armani, Vivienne Westwood, Stella McCartney, Maxmara gibi dünyaca ünlü birçok markada çalıştı. Moda haftalarında backstagelerde çalıştı, tanınmış moda editörlerine asistanlık yaptı. Eğitimini tamamladıktan sonra ayakkabı ve çanta tasarlamaya başladı.

Eda Taşpınar, 2012 yılında kendi şirketi olan Yıldız Dükkanı’nı kurdu ve kendi adını taşıyan markası altında güneş yağları, at kuyruğu bitkisi şampuanı ve vücut şampuanı, doğal at kılı fırçası gibi kozmetik ürünleri Türkiye çapındaki kozmetik zincir ve eczanelerde piyasaya sürdü.