SON TV

EDHO’nun Hızır Çakırbeyli’si Oktay Kaynarca reklam yıldızı oldu!

54 yaşındaki karizmatik oyuncu Oktay Kaynarca, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin sezon finali yapmasının ardından ünlü bir giyim markasının reklam yüzü oldu.

EDHO’nun Hızır Çakırbeyli’si Oktay Kaynarca reklam yıldızı oldu!

Kurtlar Vadisi dizisiyle adını tüm Türkiye’ye duyuran, şu anda da ATV’de yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’da başrol oyuncusu olarak görev yapan Oktay Kaynarca, sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraflarla karizmasıyla adından söz ettirmeyi başardı.

Ünlü bir giyim markasının reklam yüzü olan Oktay Kaynarca, markanın kendi adındaki koleksiyonu için Nihat Odabaşı’nın objektifinin karşısına geçti. Modellere taş çıkaran oyuncu, takipçileri tarafından onbinlerce beğeni ve binlerce yorum aldı.

Giyim markasının reklam yüzü olmasından dolayı lansmanda soruları yanıtlayan Kaynarca, modayı takip etmediğini söyledi. Ünlü oyuncu ayrıca, “Beni alışveriş yaparken pek göremezsiniz. Artık yaşım öyle her şeye giymeye de müsait değil öyle pembe pantolon veya dar paça bir şey giyinmem!” dedi.

Bu yaz hakkında tatil planları da sorulan ünlü oyuncu, “Arabaya atlayarak tabelalara baka baka gitmek kafa dağıtmak istiyorum. Tabii Bodrum da olacak, ama uzun süreli kalmayacağım. Yurt dışı tatili de yapacağım bu sene.” dedi.

Peki Oktay Kaynarca kimdir?

Oktay Kaynarca, 27 Ocak 1965‘te Malatya’da doğdu. Babası Malatyalı, annesi Elazığlı olan oyuncu genç yaşta anne ve babası Almanya’da çalıştıkları için Üsküdar’da anneannesinin yanında büyüdü.

Ortaokulda bir sene kalan Kaynarca, liseyi de altı senede bitirdi. Kova burcu erkeği olan Oktay Kaynarca Üsküdar Lisesi’nde başlayıp, en son Hopa Lisesi’nden mezun oldu. Fiat fabrikasında elektrik işçisi olarak çalıştığı sırada, Konservatuvar sınavlarına girdi.

İlk kez Ege Tiyatrosu’nda Turgut Özak‘ın “Duvarıların Ötesi” adlı oyunda yer aldı. Ardından da birkaç çocuk oyununda yer alan Oktay Kaynarca, 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü’nü bitirdikten sonra 1990 ile 1997 yılları arasında çeşitli kanallarda yarışma ve eğlence programı sunuculuğu yaptı. Konservatuvar zamanında TRT’de birkaç dizide yer aldı. İlk profesyonel oyunu Ali Atikve Ayşegül Atik ile birlikte yer aldığı bir çocuk oyunu oldu.

Mezun olduktan sonra 1991 yılında Tiyatro Stüdyosu’nda “Kan Kardeşleri” adlı müzikalde Zuhal Olcay, Haluk Bilginer, Derya Alabora ve Ahmet Levendoğlu gibi oyuncular ile rol aldı. 1993 ve 1994 yılında sahnelenen “Derin Bir Soluk Al” adlı adlı oyun ile Avni Dilligil En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü kazandı.

İlk sinema çalışması “Suyun Öte Yanı” olan oyuncu daha sonra “Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni”, “Yengeç Sepeti”, “Bir Kadının Anatomisi” ve “Deliyürek” gibi sinema filmlerinde rol aldı. “Yengeç Sepeti” ve “Bumerang Cehennemi” adlı filmleriyle de Altın Portakal En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü aldı.

Daha sonraki dönem teleziyon dizilerine ağırlık veren Oktay Kaynarca, “Kurtlar Vadisi” adlı dizice canlandırdığı “Süleyman Çakır” karakteri ile çıkış yaptı. “Kurtlar Vadisi” adlı diziden sonra “Aşkımızda Ölüm Var”, “İlk Aşkım” ve “Geniş Zamanlar” adlı dizilerde rol aldıysa da bu diziler uzun soluklu olmadı. 2007 yılında “Beynelnilel” ve “Sıfır Dediğimde” adlı filmlerde rol aldıktan sonra ayını yıl “Kuzey Rüzgarı” adlı dizide Poyraz karakteri ile karşımıza çıktı.

“Ölümden Öte Köy Yok” isimli bir de şiir albümü bulunmaktadır. Oktay Kaynarca, 6,5 yıldır birlikte olduğu sevgilisi Özgü Namal‘dan 2008 yılında ayrıldı.

ETİKETLER: