SON TV

EGM Mehmet Aktaş’dan milletvekilliği adaylığı açıklaması

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, milletvekili adayı olacağına ilişkin hakkında çıkan iddialara, "Dün olduğu gibi bugün de görevimizin başındayız. Fitne amaçlı girişimleri püskürtmeye de kararlıyız” dedi.

EGM Mehmet Aktaş’dan milletvekilliği adaylığı açıklaması

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, milletvekili adayı olacağına ilişkin ortaya iddia atılmıştı. Aktaş, milletvekilliği adaylığına hazırlandığı yönündeki iddialar üzerine açıklama yaptı.

İnternet sitesindeki yazının maksatlı olarak kaleme alındığını belirten Aktaş, “Genel Müdürlük yapma şerefine nail olduğum Türk Polis Teşkilatımıza ve şahsıma yaklaşımı malul ve malum olan bir internet sitesi yazarı tarafından kaleme alınan yazı tümüyle maksatlıdır ve 178 yıllık şanlı maziye sahip Polis Teşkilatımız içinde fitne çıkarmaktan başka bir amaca hizmet etmemektedir” ifadelerini kullandı.

DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ

Provokasyon girişimlerinin asla kendisini durduramayacağına işaret eden Aktaş, şunları kaydetti:

“Bugüne kadar bizleri hedef alan provokasyon girişimleri gibi bu iddialar da sayısız başarılara imza attığımız terörle ve suçla mücadelemizde bizleri asla durduramayacak ve geri döndüremeyecektir. Dün olduğu gibi bugün de görevimizin başındayız. Fitne amaçlı girişimleri püskürtmeye de kararlıyız.”

KAYNAK- SABAH