SON TV

Ekim 2018 memur maaş e bordroları yayımlandı! e-Bordro sorgulama ekranı

2018 yılı Ekim ayı memur maaş bordroları yayımlandı. 2018 yılının son 3 ayına girilirken, yüzde 15, 20 ve 25’lik vergi dilimlerinden dolayı maaş kayıpları da artmaktadır. Bu ay sendika üyeleri için yardım da bulunuyor. 2018 e-memur maaş bordrosu için tıklayınız.

Ekim 2018 memur maaş e bordroları yayımlandı! e-Bordro sorgulama ekranı

Hazine ve Maliye Bakanlığı işbirliği ile e-Devlet Kapısı altyapısı üzerinden sunulan memur maaşlarının tüm detayları kapsamında “e-bordro” 2018 Ekim ayı için yayımlandı. Aşağıdaki bağlantıdan direk e-bordro sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz.2018 Ekim ayı için 3 aylık sendika yardımı da bulunduğundan 88.46 TL’lik maaşlarda artış görünmektedir. Bu miktar düşüldükten sonra vergi dilimi yüzdelik dilimine göre net maaş belli olacaktır. Yılın son 3 ayı itibarıyla memurlar % 15’in yanı sıra % 20 ve özellikle de % 25’lk vergi dilimine girdiklerinden 2018 Ocak ve Temmuz ayı maaşları arasında büyük farklılıklar ve düşüş yer almaktadır. e-bordro hizmetinden hangi devlet memurları yararlanmaktadır?

Mymemur.com’un haberine göre; e-Bordro sisteminden sadece 2006/4 sayılı Cumhurbaşkanlığı genelgesi kapsamında maaşları Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi üzerinden ödenen, 657 sayılı kanuna tabi memurlar ile kadro karşılığı sözleşmeli olarak çalışan personel yararlanabilir. 4/C veya farklı şekilde sözleşmeli olarak çalışan memurlar bu sistemden yararlanamaz.e-Devlet üzerinden yayımlanan e-bordro hizmeti kadrolu veya sözleşmeli olan devlet memurlarının kendilerine ait bordroları listeleyip bordro detaylarını görüntüleyebildikleri bir hizmettir.

e-bordro’da gelir bilgileri: Memur maaşlarındaki aylık tutar, taban aylık, yan ödeme, çocuk yardımı, dil tazminatı, ek gösterge, kıdem aylık, özel hizmet tazminatı vb. bilgiler bulunmaktadır.e-bordro’da gider bilgileri: Memur maaşlarındaki Gelir vergisi, emekli keseneği, genel sağlık sigortası pirimi, sendika aidatı, damga vergisi, varsa bireysel emeklilik kesintisi gibi kalemler yer almaktadır.Ekim 2018 Memur Maaş Bordrosu “ e-Bordro Sorgulama Ekranı” için TIKLAYINIZ.

ETİKETLER: