SON TV

Ekrem İmamoğlu: Anadolu Ajansı’na alternatif haber merkezi kurulacak

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran günü tekrarlanacak seçim için Anadolu Ajansı’na alternatif bir haber merkezi kuracaklarını açıkladı.

Ekrem İmamoğlu: Anadolu Ajansı’na alternatif haber merkezi kurulacak

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçimine ilişkin yaptığı açıklamada seçim gecesi için alternatif bir haber merkezi kurduklarını açıkladı.

İptal edilen 31 Mart İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin ardından 23 Haziran’da yapılacak yeni seçimler için CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Ekrem İmamoğlu, seçim gecesi için alternatif haber merkezi kuracaklarını ve bilgi merkezlerinin genişletileceğini belirterek “Vatandaşın tek haber kaynağı AA olmayacak” dedi.

Gazeteci Murat Yetkin’e konuşan Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçimine ilişkin yapılan çalışmaları anlattı.

Yetkin’in İmamoğlu ile yaptığı röportajdan aktardığı yazısının ilgili kısmı şöyle:

“HER SANDIĞIN SONUCUNU ŞEFFAF ŞEKİLDE DUYURACAĞIZ”

İmamoğlu, “Seçim gecesi için alternatif bir haber merkezi kuruyoruz. Zaten mevcut olan bilgi merkezimizi genişletip aktif hale getiriyoruz. Vatandaşın tek haber kaynağı AA olmayacak. Her bir sandık açılıp sonucu belli olunca buradan şeffaf bir şeklide duyuracağız.” dedi.

Yetkin’in “Bunu nasıl yapacaksınız?” sorusuna İmamoğlu şöyle yanıt verdi:

“31 bin 186 sandık var. Bunlardan sağlıklı sonuç alma sorunumuz olmadığını zaten 31 Mart seçimi gecesi gösterdik. Hem CHP, hem İYİ Parti teşkilatı gayet iyi çalıştı. Şimdi yeni gönüllülerimizle bu gayreti topluma çabuk ve sağlıklı bilgi vermeye de dönüştürüyoruz. Aramıza yeni katılan gönüllülerimizin bir işi de bu olacak”

yazının tamamı için tıklayınız

ETİKETLER: