SON TV

Elazığ’da depremler olmaya devam ediyor! Elazığ deprem son durum

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi'nin aktardığı son dakika bilgisine göre Elazığ'da 6.8 şiddetinde bir deprem meydana geldiği belirtildi.

Elazığ’da depremler olmaya devam ediyor! Elazığ deprem son durum

Kandilli Rasathanesi’nden gelen son dakika haberine göre Elazığ’da 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldiği belirtildi.

5.4 ve 5.1 şiddetinde artçıların da devam ettiği depremlerde 4 kişi hayatını kaybetti. Yaşanan bu sarsıntı vatandaşlar arasında paniğe neden oldu. Deprem çevre illerde de yoğun bir şekilde hissedildi.

AFAD: “Elazığ Sivrice merkezli 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.”

AFAD: “Afet bölgesindeki hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesi gerekmektedir.”

ELAZIĞ’DA KORKUTAN DEPREM! KANDİLLİ RASATHANESİ SON DAKİKA OLARAK GEÇTİ!

Elazığ’da bugün saatler 20.55’yi gösterdiğinde 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldiği belirtildi. Kandilli Rasathanesi’nden gelen son dakika bilgisine göre depremin büyüklüğünün 6.5 olduğu belirtildi. Haberimizin içerisinden yaşanan sarsıntı ile ilgili ayrıntılara ulaşabilir, Kandilli ve AFAD son depremler listesini bulabilirsiniz

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’DAN ELAZIĞ DEPREMİ AÇIKLAMASI!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu deprem nedeniyle bir kişinin hayatını kaybettiğini belirtti.

Deprem bölgesinde yer alan Türkiye son günlerde adeta bir deprem fırtınası yaşıyor. Manisa’da meydana gelen onlarca hissedilebilir deprem ve Ankara’da yaşanan depremler vatandaşların korku seviyesini artmıştı. Son olarak Elazığ’da da 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldiği belirtildi.

BÜYÜKLÜĞÜ 1999 DEPREMİNE YAKIN

1999 yılında Türkiye en uzun gecelerinden birini yaşamıştı. Dehşetin boyutları, gündüz ortaya çıkmış ve yüzlerce vatandaşımız hayatını kaybetmişti. 24 Ocak akşamı yaşanan Elazığ merkez üslü deprem, 7,5 büyüklüğündeki 1999 depremini hatırlattı. Büyüklüğü 6.8 olarak açıklanan deprem uzun süreli bir paniğe beden olurken, vatandaşlar sokaklara akın etti. İlk belirlemelere göre binada çatlaklar tespit edilirken, haber şu ana kadar can kaybı bildirilmedi.

HULUSİ AKAR’DAN AÇIKLAMA GELDİ!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Elazığ ve çevre illerin şehir merkezinde can kaybı olmadığını ifade etti. Hulusi Akar, Sivrice’nin köylerinde can kayıplarının olabileceğini ekiplerin hem havadan hem karadan çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.

0/5 (0 Reviews)