SON TV

Elazığ’dan bir acı haber daha! Depremde can kaybı arttı!

Elazığ'da geçtiğimiz günlerde meydana gelen ve çok sayıda kişinin etkilenmesine neden olan 6.8 şiddetindeki deprem ardından flaş bir gelişme yaşandı.

Elazığ’dan bir acı haber daha! Depremde can kaybı arttı!

Elazığ’da geçtiğimiz günlerde meydana gelen ve çok sayıda kişinin etkilenmesine neden olan 6.8 şiddetindeki deprem ardından flaş bir gelişme yaşandı.

Dilek Apartmanı’nda 1 cansız bedene daha ulaşıldığı bildirildi. Elazığ’daki 6,8 büyüklüğündeki depremde ölenlerin sayısı 41’e yükseldi.

AFAD’DAN AÇIKLAMA

AFAD’dan dün akşam 20.00’da yapılan açıklamada “Elazığ şehir merkezinde, 1 bina enkazında arama kurtarma çalışmaları, 2 bina enkazında da tarafa faaliyetleri sürüyor. Çalışmalar, AFAD koordinasyonunda 21 farklı kamu kurumu, sivil kurum ve kuruluştan 3.829 personel, 22 arama kurtarma köpeği, 3’ü Mobil Koordinasyon Merkezi olmak üzere toplam 568 kara aracı ve 5 hava aracıyla devam ediyor. Çalışmalarda, toplam 45 kişi sağ kurtarılarak tedavi altına alınırken cansız bedenine ulaşılan ya da sonradan hayatını kaybeden kişi sayısı ise maalesef 41 oldu. Alandaki ekiplere destek vermek için bölgede, iş makineleri hazır bulunuyor” ifadeleri kullanılmıştı.

ETİKETLER: