SON TV

Elon Musk ‘çılgın projesi’ni hayata geçiriyor

Trafik sorununun üstesinden gelmek için çareyi otomobiller için tünel kazmakta bulan Elon Musk’ın yeni projesinin açılış tarihi belli oldu

Elon Musk ‘çılgın projesi’ni hayata geçiriyor

Sahip olduğu Boring Company ile  trafik sorununu çözmek için için tünel kazmaya  başlayan Elon Musk, 3.2 kilometrelik tünelin 10 Aralık 2018’de hizmete gireceğini duyurdu.

Tesla ile elektrikli otomobil üreten, SpaceX ile uzay seyahatlerin seyrini değiştirmeye çalışan ve Hyperloop ile toplu taşımada çığır açmayı hedefleyen Elon Musk, trafik sorununu çözmek için kolları sıvamış ve çareyi otomobiller için tünel kazmakta bulmuştu.

Bu proje için kullanılan tünel kazma makinelerini Microsoft’un oyun konsolu Xbox’ın kumandasıyla kontrol eden firma, yeni projesi için bir süredir yoğun mesai harcıyordu.

Sahip olduğu Boring Company ile trafiği rahatlatmak için tünel kazmaya başlayan Elon Musk’ın yeni projesi için geçtiğimiz Eylül ayında onay almıştı.

Yeraltı otoparkları olarak adlandırılan proje otopark ihtiyacını karşılamayı hedefliyor.

Musk, Twitter hesabından tünelle ilgili takipçilerini heyecanlandıran bir video paylaştı.

Tüneli “rahatsız edici uzunlukta” olarak tanımlayan Musk, 3.2 kilometrelik tünelin 10 Aralık 2018’de hizmete gireceğini de duyurdu.

Musk, tünelde bir yürüyüş gerçekleştirdiğini de sözlerine ekledi.

Alınan onay sonrası bu projenin ilki SpaceX’in merkezine inşa edilecek.

Şirket çalışanları araçlarını bir asansöre bırakacak ve otomasyona sahip olan sistem aracı yeraltındaki otoparka park edecek.

 

Teknoloji dünyasının belki de en çok konuşulan ismi Elon Musk Los Angeles trafiğinin onu çıldırttığını belirtmiş ve sırf bu yüzden tünel kazmak için bir sondaj şirketi kuracağını kişisel Twitter hesabında paylaştığı mesajla duyurmuştu.
0/5 (0 Reviews)