SON TV

Emekli maaşları ile ilgili flaş gelişme! Hangi emekli ne zaman maaş alacak?

Emekli maaşları hesaplara yatmaya başlarken yeni gelen bir açıklamayla emekli maaşı alma günlerine göre yeni günler belirlendi. Hangi emekli ne zaman maaş alacak?

Emekli maaşları ile ilgili flaş gelişme! Hangi emekli ne zaman maaş alacak?

Milyonlarca emekli vatandaşı 1.5 ay erkenden Ramazan Bayramı ikramiyesini aldı. Şimdi de milyonlarca emekli vatandaşa erken maaş ödemesi yapılıyor. Erken maaş ödemeleri bugün başladı. Yapılacak olan maaş ödemeleri için tarihler netleşti. İşte son dakika emekli maaşlarıyla ilgili gelişmeler…

İLK ÖDEMELER BUGÜN BAŞLADI

İlk ödemeler bugün SSK emeklilerine yapılmaya başlandı. SSK emeklileri 15-20 Mayıs tarihleri arasında, Bağ-Kur emeklileri 21-22 Mayıs’ta maaşlarını hesabında görecek

SSK kapsamında olanlardan normalde ödeme günü 17, 18, 19, 20 olanlara bugün, 21, 22, 23 olanlara 18 Mayıs’ta, 24, 25, 26 olanlara ise 20 Mayıs’ta emekli aylıkları verilecek.

BAĞKURLU OLANLARA YAPILACAK ÖDEMELERİN TARİHİ

Bağ-Kur emeklilerinden normalde ödeme günü 25-26 olanların 21 Mayıs’ta, 27, 28 olanların da 22 Mayıs’ta aylıkları hesaplara yatırılacak.

MEMUR EMEKLİ MAAŞLARI 1-5 MAYIS ARASINDA YATIRILDI

Memur emeklileri ise bu ay maaşlarını 1 ile 5 Mayıs tarihleri arasında aldı. SGK Başkan Vekili İsmail Yılmaz, “Ramazan Bayramı nedeniyle emeklilerin aylıklarını yine erken ödeyeceklerini belirterek, “Emeklilerimizin gülen yüzü olmaya devam edeceğiz” dedi.

HIZLI AYLIK IMKANI

Coronavirüs ile mücadele sürecinde 3 ay işten çıkarılma yasağı getirilirken, emeklilik süresi dolup da ayrılmak isteyenlerin önünde hiçbir engel bulunmuyor. SSK’lılar SGK’ya e-Devlet üzerinden emekli aylığı başlatma başvurusunda bulunabiliyo

Yetkililer, “Prim gün sayısını dolduranlar e-Devlet üzerinden emeklilik işlemlerini başlatabilir. İşverene emekli olmak için ayrılmak istediğini ileterek iş çıkışı yapılanlar, başvurusunu yapıp, aylığını bankadan alabilir. İşlemler hızlı şekilde tamamlanıyor” açıklaması yaptı.

 

Emekli maaşları hesaplara yatmaya başladı! Hangi emekli ne zaman maaş alacak?
İŞTE ÖDEME TAKVİMİ

Emekli maaşları hesaplara yatmaya başladı! Hangi emekli ne zaman maaş alacak?