SON TV

Emine Erdoğan’dan aşure tarifi

Aşure günü mesajında Emine Erdoğan, “Kerbela’nın kalplerimizde hiç dinmeyecek acısı, birbirimize tutunmanın önemini bizlere bir kez daha hatırlatsın” dedi.

Emine Erdoğan’dan aşure tarifi
  • Yaşam
  • 29 Ağustos 2020 17:28

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Aşure günü dolayısıyla aşure yapıp tarifini paylaştı.

Erdoğan, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Aşure’ye vazgeçilmez tadı katan, reçetesinde gizli sevgi, birlik ve hoşgörü malzemesidir. Aşure Günü’nün taşıdığı güzide anlamlarla, tüm İslam alemine ve insanlık ailesine barış ve huzur getirmesini diliyorum. Allah tuttuğumuz Muharrem oruçlarını kabul buyursun. Kerbela’nın kalplerimizde hiç dinmeyecek acısı, sevgi ve kardeşlikle birbirimize tutunmanın önemini bizlere bir kez daha hatırlatsın.” ifadelerini kullandı.

PEKMEZLİ AŞURE TARİFİ

Erdoğan, yaptığı paylaşımda pekmezli aşure tarifi de verdi. Aşurenin paylaşamının önemine dikkat çeken Emine Erdoğan, “Tarifini paylaştığım aşure, herkesin çok iyi bildiği, yüzyıllardır mutfaklarımızda pişirilen geleneksel bir reçete. Aşure paylaşmaktır, komşularımıza ulaştırmayı unutmayalım. Allah tuttuğumuz Muharrem oruçlarını kabul buyursun. Kerbela’nın kalplerimizde hiç dinmeyecek acısı, sevgi ve kardeşlikle birbirimize tutunmanın önemini bizlere bir kez daha hatırlatsın.” dedi.