SON TV

Emniyet İstihbarat arşivini Tayland’a kaçırdılar

Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) bir dönem en önemli imamı olan Emniyet imamı Kozanlı Ömer kod adlı Osman Hilmi Özdil ve Emniyet İstihbarat’taki mühendislerin imamı Seyfi Gör’ün, Emniyet İstihbarat’ın arşivini Tayland’a kaçırdığı öğrenildi. SABAH’ın ulaştığı bilgi ve belgelere göre Özdil ve Gör, Emniyet İstihbaratı’nın 2005-2016 yılları arasındaki arşivini sadece Batılı istihbarat teşkilatlarına servis etmekle kalmadı, Tayland gizli servisine bile verdi.

Emniyet İstihbarat arşivini Tayland’a kaçırdılar

EMNİYET’İN ARŞİVİNİ TAYLAND’A KAÇIRMIŞLAR

Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) bir dönem en önemli imamı olan Emniyet imamı Kozanlı Ömer kod adlı Osman Hilmi Özdil ve Emniyet İstihbarat’taki mühendislerin imamı Seyfi Gör’ün, Emniyet İstihbarat’ın arşivini Tayland’a kaçırdığı öğrenildi. SABAH’ın ulaştığı bilgi ve belgelere göre Osman Hilmi Özdil ve Seyfi Gör, Emniyet İstihbaratı’nın 2003-2016 yılları arasındaki arşivini sadece Batılı istihbarat teşkilatlarına servis etmekle kalmadı, Tayland gizli servisine bile verdi.

ÖZDİL TAYLAND’DA GÖRÜLDÜ

2014’te yurtdışına kaçan Özdil, çeşitli ülkelerde dolaştıktan sonra Tayland’da görüldü. FETÖ’nün halen Emniyet’te etkin olduğu 2015 yılında Özdil, Tayland’da olduğu tespit edildikten sonra bu ülkeden resmi olarak istendi, ancak bir bu girişimden bir sonuç alınamadı. Kozanlı Ömer’e bağlı olarak Emniyet’teki yazılım mühendislerinin imamlığını yürüten Seyfi Gör ise halen Tayland’da. Gör, kayıtlara göre Twon Plus Connut Soi 20/1 LatKrakang Bangkok/Tayland adresinde ikamet ediyor. Örgütün Emniyet İstihbarat’taki imamlarından Fatih Ömek de yine de Seyfi Gör ile birlikte Tayland’da bulunuyor.

İMAMLARIN FOTOĞRAFI SABAH’TA

Osman Hilmi Özdil’i 17 Aralık 2013 yargı darbesi girişimden bir gün önce 16 Aralık’ta Zaman Gazetesi’ne girerken görüntüleyen SABAH, bugüne kadar fotoğrafı hiç yayınlanmayan Seyfi Gör’ün yanı sıra Piar Ali lakalı ile bilinen FETÖ imamı Halil İbrahim Abanoz ile Fatih Ömek’in fotoğraflarına ulaştı. Abanoz, halen cezaevinde olan CHP milletvekili Eren Erdem’e FETÖ adına istihbarat aktardığı tespit edilen imam. Bu üç imam da 15 Temmuz darbe girişiminde TSK’daki darbecilere direnebilecek olan emniyetçileri ikna etmek için Emniyet İstihbarat’taki FETÖ’cü kadroya talimat veren isimler.

PİAR ALİ’NİN KARANLIK İLİŞKİLERİ

Casusluk suçundan yargılanan eski CHP Milletvekili Eren Erdem’e Emniyet Genel Müdürlüğü’nden dosyalar götüren Piar Ali kod adlı FETÖ imamının ByLock kullanıcısı Halil İbrahim Abanoz olduğunu da eski emniyet müdürü FETÖ’cü Zeki Taşkın teşhis etti. Yine ByLock kullanıcısı olan ve Emniyet’teki mahrem imamlar listesinde yer alan Faruk kod isimli şahsın Fatih Ömek olduğu da yine Zeki Taşkın tarafından teşhis edildi.

Nazif KARAMAN-SABAH GAZETESİ

SABAH, Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) bir dönem en önemli imamı olan Emniyet imamı Kozanlı Ömer kod adlı Osman Hilmi Özdil ve Emniyet İstihbarat’taki mühendislerin imamı Seyfi Gör’ün, Emniyet İstihbarat’ın arşivini Tayland’a kaçırdığını açıkladı.

SABAH Gazetesisin ulaştığı bilgi ve belgelere göre Özdil ve Gör, Emniyet İstihbaratı’nın 2005-2016 yılları arasındaki arşivini sadece Batılı istihbarat teşkilatlarına servis etmekle kalmadı, Tayland’a da götürdü. 15 Temmuz darbe girişiminden iki yıl beş ay önce, 5 Şubat 2014 tarihinde yurtdışına kaçan Özdil, çeşitli ülkelerde dolaştıktan sonra Tayland’da görüldü. FETÖ’nün halen Emniyet’te etkin olduğu 2015 yılında Özdil, Tayland’da olduğu tespit edildikten sonra bu ülkeden resmi olarak istendi, ancak bir bu girişimden bir sonuç alınamadı.

Kozanlı Ömer’e bağlı olarak Emniyet’teki yazılım mühendislerinin imamlığını yürüten Seyfi Gör ise halen Tayland’da. Gör, kayıtlara göre Twon Plus OnnutSoi 20/1 LatKrakang Bangkok/Tayland adresinde ikamet ediyor.

Örgütün Emniyet İstihbarat’taki imamlarından Fatih Ömek de yine de Seyfi Gör ile birlikte Tayland’da bulunuyor.

İMAMLARIN FOTOĞRAFI SABAH’TA

Osman Hilmi Özdil’i 17 Aralık 2013 yargı darbesi girişimden bir gün önce 16 Aralık’ta Zaman Gazetesi’ne girerken görüntüleyen SABAH Özel İstihbarat Bölümü, bugüne kadar fotoğrafı hiç yayınlanmayan Seyfi Gör’ün yanı sıra Piar Ali lakalı ile bilinen FETÖ imamı Halil İbrahim Abanoz ile Fatih Ömek’in fotoğraflarına ulaştı. Halen cezaevinde olan CHP milletvekili Eren Erdem’e FETÖ adına istihbarat aktardığı tespit edilen Halil İbrahim Abanoz, Emniyet Genel Müdürlüğü İç Denetimler Başkanlığı’nda görev yapıyordu.

Bu üç imam da 15 Temmuz darbe girişiminde TSK’daki darbecilere direnebilecek olan emniyetçileri ikna etmek için Emniyet İstihbarat’taki FETÖ’cü kadroya talimat veren isimler. Yani 15 Temmuz’un beyin takımı olan Emniyet kadrosu imamları.

1973 doğumlu Abanoz Samsun nüfusuna kayıtlı Abanoz’un 15 Temmuz darbesi girişimi gecesi Emniyet’teki FETÖ’cülere “Herkes bulunduğu en yakın noktaya gitsin, askere yardımcı olsun” talimatını verdiği tespit edildi.

Fatih Ömek’in de 15 Temmuz gecesi örgütün yazışma programı Eagle’dan şu talimatları verdiği belirlendi:

“Ankara’da muvazzaf ve emekli kim varsa silahını alıp Genelkurmay, Emniyet, Ankara Emniyet, KOM (Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi), TEM (Terörle Mücadele Dairesi) ve Yıldız’ın (Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı) önüne giderek direnen herkesi indirsin. Bu konuda askere yardımcı olsun. Kimse evinde durmasın. Duran vebaldedir. Herkese duyurun.”

BYLOCK KULLANICISI

Bu arada emniyet mühendisleri imamı Seyfi Gör’ün örgütün kriptolu haberleşme programı olan ByLock’u kullandığı da tespit edildi. Gör’ün kullanıcı adının ‘67’ ve ‘Turizm Seyfi” olduğu anlaşıldı. Diğer Bylock sayfalarında ise “Seyfi”, “Seyfiarabacı”, “Seygi gom67” olarak kayıtlı olduğu da yine ByLock dökümlerinde görüldü.

Seyfi Gör geçmişte sigortacı maskesiyle Emniyet imamlığını yürüten Kozanlı Ömer’in şirketinin genel müdürlüğünü yapıyordu. Bu bilgi, FETÖ’nün Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı yapılanması üzerine yazılan iddianamede de de yer almıştı. Ankara Cumhuriyet Savcısı Mehmet Murat Tuzcu’nun hazırladığı iddianamede Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı’ndaki bilgisayar mühendislerinden Emre Arslan’ın, Gör hakkındaki itiraflarına yer verildi. Arslan; Seyfi Gör ile 2009’te tanıştığını, Yıldız’da bir kafede gizlice buluştuğunu ve haftalık toplantılar düzenleme konusunda anlaşmaya vardıklarını anlattı.

Arslan, 2009 ile 2012 arasında kadar Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı’nda görevli tüm yazılım mühendislerinin imamlığını sürdüren Gör’ün İstihbarat Dairesi’nde mühendis olarak çalışan Ahmet Turan Türkgil, Ahmet Özkan Özalp, Gazi Topal, Burak Açıkalın, Abdullah Öner, Muhammed Şen, Ahmet Canik, Haşim Türker gibi isimlerden himmet topladığını açıkladı. Gör’ün başkanlık ettiği toplantıların FETÖ ile iltisaklı olduğu için tutuklanan ve 8 Kasım 2016’da cezaevinde intihar eden Burak Açıkalın’ın evinde yapıldığı da yine Arslan tarafından açıklandı. Bu arada Burak Açıkalın’ın Osman Hilmi Özdil ile pek çok kez görüştüğü de tespit edildi.

Özdil’in şirketinin adı Yeni Master Sigorta idi. Emre Arslan, şirketin sahibi Osman Hilmi Özdil’den ‘Doktor Abi’ diye bahsedildiğini de aktardı.

Master Sigorta ve Seyfi Gör ismi, FETÖ şüphelisi Gürsel Aktepe’nin üst aramasında Seyfi Gör’ün adının yazılı olduğu kartvizitin çıkması üzerine de gündeme gelmişti.

Sosyal Güvenlik Kurumu kayıtlarına göre Yeni Master Sigorta Aracılık Hizmetleri isimli firmada Seyfi Gör’ün görevleri 2005-2016 yılları arasında devam etti. Emniyet’teki FETÖ yapılanmasının mensupları araçlarını uzun yıllar bu şirkete sigortalattırdı.

PİAR ALİ’NİN KARANLIK İLİŞKİLERİ

Casusluk suçundan yargılanan eski CHP Milletvekili Eren Erdem’e Emniyet Genel Müdürlüğü’nden dosyalar götüren Piar Ali kod adlı FETÖ imamının Halil İbrahim Abanoz olduğunu da eski emniyet müdürü FETÖ’cü Zeki Taşkın teşhis etti. Teşhis tutanağına göre Zeki Taşkın, Halil İbrahim Abanoz hakkında şu bilgileri verdi:

“Ali isimli İçişleri Bakanlığında çalışan imam vardı. Ali, Trabzonlu 40 yaşlarında İmam Hatipli ve Siyasal mezunu sarışın, uzun burunlu Laz şiveli, numaralı gözlüklü bir şahıstır, kendisi Piar abidir. Yani örgüt içerisinde olup da AK Parti aleyhine olabilecek, partiyi siyasi yönden zarara uğratabilecek, gündem oluşturabilecek konular hakkında dosyalar hazırlayıp, muhalefet partisi milletvekillerine aracılar vasıtasıyla ulaştıran kişidir.”

Byrop, Tango, ByLock isimli programları özel yazışma programını kullanan Zeki Taşkın, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği ifadede ByLock’u telefonuna Ankara Üniversitesi Sosyoloji Öğretim Üyesi Faruk kod isimli kişinin yüklediğini belirtti ve sohbet imamlarının da aynı kişi olduğunu aktardı.

Yine ByLock kullanıcısı olan ve Emniyet’teki mahrem imamlar listesinde yer alan Faruk kod isimli şahsın Fatih Ömek olduğu da yine Zeki Taşkın tarafından teşhis edildi.