SON TV

Emniyet kararnamesinden flaş kulisler

Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın göreve gelmesinin ardından hem İçişleri hem de Emniyet teşkilatındaki gelişmeleri SONTV okuyucularına duyurmuştu. Emniyet kulisleri son günlerde oldukça hareketli. Emniyet Müdürleri kararnamesiyle ilgili Başkentte Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız başkanlığında bir ekibin yoğun çalışma yürüttüğü öğrenildi. SONTV, kulislerde konuşulan isimlere ulaştı.

Emniyet kararnamesinden flaş kulisler

Emniyet Teşkilatı kararnamesiyle ilgili kulisler halen hareketli. SONTV, kulislerde konuşulan yeni bilgilere ulaştı. Mevcut Emniyet Genel Müdürü Vali Mehmet Aktaş’ın İçişleri Bakan yardımcılığına atanmasıyla Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız bu göreve atanmıştı. Ayyıldız’ın göreve gelmesinin ardından Emniyet Müdürleri kararnamesiyle ilgili çalışmalara başladığı öğrenildi.

Emniyet Genel Müdürü Erol AYYILDIZ

GENEL MÜDÜRE KİMLER EŞLİK EDİYOR
Emniyet camiasında konuşulan kulislere göre, Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız’a yeni kararnamenin hazırlanmasında, Özel Güvenlik Denetleme Başkanı Suat Çelik, Özel Güvenlik Denetleme Başkanı Yardımcısı 1. Sınıf Emniyet Müdürü Maksut Yüksek ve Konya Emniyet Müdürü Engin Dinç’in eşlik ettiği öğrenildi.

Özel Güvenlik Denetleme Başkanı Suat ÇELİK

O İSİM GENEL MÜDÜR YARDIMCISI OLUYOR
Bir süre önce kararname çalışmaları için Ankara’ya geldiği öğrenilen Konya Emniyet Müdürü Engin Dinç’in Emniyet Genel Müdür yardımcısı olacağı kulislerde konuşulurken, Ankara Emniyet Müdürlüğü için de Özel Güvenlik Denetleme Başkanı Suat Çelik’in isminin konuşulduğu öğrenildi.

Konya Emniyet Müdürü Engin DİNÇ

EMNİYET BAŞKANLIKLARINDA DEĞİŞİM YAŞANACAK
Önümüzdeki günlerde kararnamenin şekillenmesinin ardından İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunacağı öğrenildi. SONTV’nin ulaştığı kulis bilgilerine göre, bazı daire başkanlarının da değişeceği öğrenildi. Bu isimlerin Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız, İçişleri Bakan yardımcısı Mehmet Aktaş ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın son şeklini vermesinin ardından Bakan Yerlikaya tarafından atamaların yapılması bekleniyor.

PERSONEL BAŞKANI DEĞİŞMİŞTİ
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ilk görevden alma kararnamesine imzalamış, Emniyet teşkilatındaki tüm atamalara ait işlemleri yürüten personel biriminin başındaki Ogün Vural’ı görevden almış, yerine Polis Başmüfettişi olan Ahmet Acar’ı Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Başkanı olarak görevlendirmişti.