SON TV

Emniyet Müdürleri Kararnamesi ile Valiler Kararnamesi ne zaman yayımlanacak…İşte detaylar

Emniyet teşkilatında kulisler hareketli. Emniyet teşkilatı merakla kararnamenin ne zaman yayımlanacağını merak ediyor. SONTV, Emniyet Müdürleri ile Valiler Kararnamesinin ne zaman ilan edileceğine ilişkin son dakika bilgisine ulaştı. Kararname kapsamında 43 il emniyet müdürünün değişeceği kulislere yansırken, kararnameye ilişkin tüm detaylar haberimizde.

Emniyet Müdürleri Kararnamesi ile Valiler Kararnamesi ne zaman yayımlanacak…İşte detaylar

Erol Ayyıldız’ın Emniyet Genel Müdürü olmasının ardından Emniyet Müdürleri kararnamesiyle ilgili çalışmalara başladığı biliniyor. Teşkilatta, kararnamenin ne zaman yayınlanacağı merak konusu olurken, SONTV son dakika kulis bilgisine ulaştı.

Emniyet camiasında konuşulan kulislere göre; Emniyet Müdürleri kararnamesi yarın yayımlanacak. İlgili kararnamenin ilan edilmesinin ardından bir başka merak konusu olan Valiler Kararnamesinin yayımlanacağı öğrenildi.

Kararname kapsamında, 43 il emniyet müdürünün değişmesi bekleniyor. Kulislerde konuşulanlara göre; 20 emniyet müdürünün ilden ile yer değiştireceği öğrenildi. İl emniyet müdürlerinin değişiminin ardından emniyet daire başkanlarının da değişmesi bekleniyor. Bazı daire başkanlarının ise il emniyet müdürü olarak atanacağı kulislerde konuşuluyor.