SON TV

Emniyet Teşkilatı hareketlendi. Kulislerde metropollerde konuşulmaya başlanıldı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın göreve gelmesinin ardından hem İçişleri hem de Emniyet teşkilatındaki gelişmeleri SONTV okuyucularına duyurmuştu. Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’ın bakan yardımcılığı kulislerde konuşulanlara göre neredeyse netleşti. Emniyet Genel Müdürlüğü için ise eski İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın Vali olarak terfi ettirilerek Bakan yardımcıları kararnamesiyle atanacağı konuşulmaya başlanıldı. İşte Ankara’da konuşulan tüm kulisler SONTV’de

Emniyet Teşkilatı hareketlendi. Kulislerde metropollerde konuşulmaya başlanıldı

Bakan yardımcıları, Valiler ve sonrasında yayınlanacak Emniyet Teşkilatı kararnamesiyle ilgili kulisler halen hareketli. SONTV, kulislerde konuşulan yeni bilgilere ulaştı. Mevcut Emniyet Genel Müdürü Vali Mehmet Aktaş’ın kulislere yansıyan bilgilere göre, İçişleri Bakan yardımcılığı neredeyse netleşti. Bu durumda Aktaş’tan boşalan koltuğa, FETÖ’nün hain darbe girişiminde İstanbul Emniyet Müdürü olan Emniyet Genel Müdür yardımcısı Mustafa Çalışkan’ın oturması bekleniyor. Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa ÇALIŞKAN’ın Pazartesi günü yayımlanacak kararnameyle koltuğa oturması bekleniyor. Bakan yardımcıları kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğü atamasının birlikte yapılacağı belirtilirken İstanbul Emniyet Müdürlüğüyle ilgili de kulislerde bazı isimler konuşulmaya başladı. Bu arada İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın KOM, Terör, İstihbarat, Siber, Narkotik, Asayiş Daire Başkanlıklarının da aralarında olduğu bütün birimlerden brifing aldığı öğrenildi.

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa ÇALIŞKAN 

ÜST DÜZEY MÜDÜRLERİN ZİYARET HABERİ ASILSIZ

Gazeteci Tolga Şardan’ın aralarında Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz’ın da olduğu 3 Emniyet Müdürünün MHP Genel Başkanı’ı Devlet Bahçeli ile görüşmeye gittiği iddiasını, SONTV’ye Ankara’daki üst düzey haber kaynakları yalanladı. Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz’ın yakınlarına 6 yıl önce Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle göreve geldiğini, bu görevi de layıkıyla yapmaya çalıştığını, yine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tensipleriyle verilecek her görev için hazır olduğunu belirttiği öğrenildi.

Ankara Emniyet Müdürü Servet YILMAZ 

SONTV YENİ İSİMLERE ULAŞTI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü için ise kulislerde bazı isimler konuşuluyor. Kocaeli Emniyet Müdürü Faruk Karaduman ile Aydın Emniyet Müdürü Suat Ekici’nin isminin kulislerde konuşulduğu öğrenildi. Kocaeli Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Gaziantep Valisi iken Gaziantep Emniyet Müdürü olarak birlikte mesai yapmıştı. Suat Ekici’nin ise aynı zamanda Ankara Emniyet Müdürlüğü için de isminin öne çıktığı belirtildi. Bunun yanı sıra İzmir Emniyet Müdürü Mehmet Şahne’nin isminin de Ankara Emniyet Müdürlüğü için kulislerde konuşulduğu öğrenildi.

İzmir Emniyet Müdürü Mehmet ŞAHNE

DAİRE BAŞKANLIKLARINDAKİ DEĞİŞİMLER NASIL OLACAK?

Van Emniyet Müdürlüğü görevini yürüten Atanur Aydın’ın Terörle Mücadele Daire Başkanlığı için adı geçerken, İstihbarat Başkanı Sabit Akın Zaimoğlu’nun görevine devam edebileceği belirtiliyor. KOM Başkanlığı görevini yürüten Mahmut Çorumlu’nun ise operasyonel birimlerden sorumlu Emniyet Genel Müdür yardımcısı olabileceği kulislerde konuşuluyor. 

ENGİN DİNÇ, GENEL MÜDÜRLÜK İÇİN ÜST DÜZEY KULİS YAPIYOR
Konya Emniyet Müdürü Engin Dinç’in ise Emniyet Genel Müdür yardımcılığı için yoğun kulis yaptığı öğrenildi. Konya Emniyeti’nde Ankara’ya gideceği konuşulan Dinç’in yakın çevresiyle Ankara’ya gideceğini konuştuğu belirtildi. Dinç’in bu görev için çok yakın ilişkileri olan Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı ve üst düzey isimlerle süreci yürüttüğü belirtiliyor. Uşak Emniyet Müdürü Ayhan Karaduman’ın isminin ise Sakarya ya da Bursa Emniyet Müdürlüğü için kulislerde konuşulduğu öğrenildi. Kastamonu İl Emniyet Müdürü Kayhan Ay’ın ise kulislerde Polis Başmüfettişi olarak Ankara’da görevlendireceği konuşuluyor.